Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

11 listopada 2023 – 105. rocznica odzyskania niepodległości

11 listopada obchodzimy 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na Krakowskim Przedmieściu po raz szósty odbędzie się z tej okazji festiwal, którego współorganizatorem jest Uniwersytet Warszawski.

Festiwal Niepodległa to seria koncertów, parad, warsztatów tanecznych i atrakcji dla dzieci, które odbywają się na Krakowskim Przedmieściu od 2018 roku.

Tegoroczny Festiwal rozpocznie się o godz. 12.00 wspólnym odśpiewaniem hymnu przez Zespół Pieśni i Tańca UW „Warszawianka” oraz osoby zgromadzone na Placu Zamkowym. O godzinie 14.00 na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego na Scenie Muzycznej rozpocznie się rocznicowy koncert z udziałem polskich artystów. Wystąpią: duet Karaś/Rogucki, Sara James, Baranovski oraz Kamil Bednarek.

Na kampusie głównym UW zorganizował także Scenę Tańców Polskich (tu wystąpi m. in. „Warszawianka” oraz Teatr Hybrydy) oraz Scenę dla Dzieci. Zespół Pieśni i Tańca UW „Warszawianka” weźmie także udział w paradzie na Krakowskim Przedmieściu.
W programie znajdują się też spacery, pokazy filmów historycznych, multimedialny spektakl „Iskry Niepodległej” czy koncert muzyki dawnej.

Więcej na temat Festiwalu Niepodległa >>

 

Źródło: www.uw.edu.pl