Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Kurs bioinformatyczny

13 listopada rozpocznie się rekrutacja na kurs „Omics Data Science – Bioinformatyka i Analiza Wielkoskalowych Danych Biomedycznych”. Organizatorem zajęć jest Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) UW organizuje piątą edycję kursu „Omics Data Science – Bioinformatyka i Analiza Wielkoskalowych Danych Biomedycznych”. Nauki omiczne to dyscypliny, których zadaniem jest wyjaśnienie biologiczno-chemicznych zasad funkcjonowania organizmu przy użyciu nowoczesnych metod obliczeniowych.

– W programie kursu „Omics Data Science” integrujemy wiedzę i umiejętności praktyczne z podstawowych języków programowania oraz nauk biologicznych z zaawansowanymi badaniami multiomicznymi. Zajęcia z analizy danych wysokoprzepustowych w genomice, transkryptomice, epigenomice, metagenomice, proteomice oraz metabolomice prowadzą badacze używający wspomnianych metod w codziennej pracy naukowej – mówi dr Katarzyna Suski-Grabowski z ICM UW, kierownik kursu, dodając: – Do piątej edycji kursu dołączyliśmy również techniki single-cell, coraz powszechniej używane w badaniach biomedycznych.

Zajęcia są skierowane zarówno do informatyków, jak i specjalistów z dziedziny biologii, chemii, matematyki, medycyny oraz dziedzin pokrewnych, którzy interesują się Data Science i chcą rozwinąć wiedzę dotyczącą bioinformatyki oraz analizy wielkoskalowych danych biomedycznych. Kurs potrwa od 17 lutego 2024 roku do 31 stycznia 2025 roku.

Rejestracja kandydatów rozpocznie się 13 listopada. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisów należy dokonywać przez stronę internetową >>

Więcej informacji na temat kursu znajduje się na stronie ICM UW >>

 

 

Kurs „Omics Data Science – Bioinformatyka i Analiza Wielkoskalowych Danych Biomedycznych” przez cztery pierwsze edycje był realizowany we współpracy z  Instytutem Matki i Dziecka w Warszawie w ramach projektu Choroby genetycznie uwarunkowane – edukacja i diagnostyka (EDUGEN), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (POWER). ICM był partnerem merytorycznym projektu, odpowiedzialnym za przygotowanie i przeprowadzenie kursu.

 

Źródło: www.uw.edu.pl