Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Program ERASMUS+

Erasmus+ – program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży, którego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami wsparcia mobilności studenckiej w ramach programu!

Studenci kierunków organizowanych i współorganizowanych przez Wydział Chemii UW mogą skorzystać z dwóch typów wyjazdów:

Biuro Współpracy z Zagranicą UW – link do strony www


Aktualności

Harmonogram organizacji wyjazdów w roku akademickim 2023/2024:
– na bieżąco realizowane są wyjazdy typu studia przyznane na bieżący rok akademicki
– na bieżąco realizowane są wyjazdy typu praktyki
– styczeń/luty 2024 – kwalifikacja na wyjazdy typu studia w roku akademickim 2024/2025
– wrzesień/październik – dodatkowa tura kwalifikacji na wyjazdy typu studia (na semestr letni w roku akademickim 2024/2025)

ERASMUS+ wyjazdy na studia w roku akademickim 2023/2024:

W systemie USOS widoczne są oferty wyjazdów na studia na rok akademicki 2023/24, które mogą zostać zrealizowane w ramach kierunków prowadzonych i kierunków współtworzonych przez Wydział Chemii UW. Zgłoszenie chęci wyjazdu należy wykonać za pośrednictwem systemu USOS. Konieczne jest jednak spełnienie następujących warunków:

– kwalifikacja nie obejmuje studentów pierwszego roku wszystkich kierunków I-go stopnia. Studenci ostatniego roku studiów pierwszego stopnia mogą aplikować jedynie na wyjazd na pierwszym roku studiów II stopnia w semestrze letnim;

– wymagana jest średnia za poprzedni rok akademicki >3,49;

– wymagana jest potwierdzona znajomość języka na poziomie określonym umową dwustronną.

Termin składania zgłoszeń: 24.02.2023

Szczegółowa lista uczelni, z którymi Wydział Chemii ma podpisane umowy bilateralne zawierająca informację o liczbie wolnych miejsc (określająca również stopień studiów) jest zamieszczona pod poniższym linkiem.

Spotkanie organizacyjne dotyczące wyjazdów na rok akademicki 2023/2024 odbędzie się w czwartek 2 lutego 2023 r. o godz. 16:00.
Link do spotkania: https://meet.google.com/xua-jdky-bvz

Prezentacja ze spotkania organizacyjnego – link


Inne możliwości mobilności akademickiej:

W ramach w ramach umów bilateralnych otwarto konkursy na wyjazdy studenckie do:
– Gruzji – Tbilisi State University – termin składania dokumentów: 8 listopada – szczegóły: http://bwz.uw.edu.pl/l-n-gumilyov-eurasian-national-university/
– Kazachstanu – L. N. Gumilyov Eurasian National University – termin składania dokumentów: 22 listopada 2023 r. szczegóły: http://bwz.uw.edu.pl/l-n-gumilyov-eurasian-national-university/

– Otwarty nabór w programie stypendialnym koordynowanym przez Korea University, dotyczącym możliwości dofinansowania studiów magisterskich w dziedzinie półprzewodników (choć prowadzony w ramach Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej). Szczegóły dostępne pod linkiem.

SpiroChem AG, Szwajcaria – praktyki długoterminowe dla studentów stopnia magisterskiego z zakresu chemii organicznej.
Przystąpienie do rekrutacji wymaga (ze względu na ich czas trwania wynoszący ponad 6 miesięcy) uzgodnień z kierownikiem pracy dyplomowej w zakresie możliwości realizacji obu zadań. Możliwe są dwa rozwiązania:
– wcześniejsze przystąpienie do badań magisterskich i wykonania pracy (lub przynajmniej zdecydowanej większości) przed wyjazdem;
– wykonanie pracy dyplomowej w trakcie praktyk – ta kwestia wymaga uzyskania zgody wydziałowego kierownika pracy, a także zgody na takie działania ze strony firmy i jej reprezentanta, który stanie się współkierującym pracą dyplomową.
Szczegóły dotyczące praktyk dostępne są pod linkiem – pdf.