Tydzień Noblowski 2023: Nagroda Nobla w dziedzinie chemii

Nadszedł trzeci dzień Tygodnia Noblowskiego, a zatem czas na chemię!

Już niedługo dowiemy się, kto zostanie laureatką bądź laureatem tego wyjątkowego wyróżnienia!

O godz. 11:35 rozpocznie się transmisja Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego, podczas której eksperci z Uniwersytetu Warszawskiego przybliżą nam znaczenie chemicznego osiągnięcia, które zostanie wyróżnione w tym roku.

W panelu zasiądą:

dr Maria Górna, Zakład Chemii Teoretycznej i Strukturalnej, Wydział Chemii UW/Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW
prof. dr hab. Jacek Jemielity, Centrum Nowych Technologii, CeNT UW
dr hab. Wiktor Lewandowski, prof. ucz., Zakład Chemii Organicznej i Technologii Chemicznej, Wydział Chemii UW
prof. dr hab. Paweł Kulesza, Zakład Chemii Nieorganicznej i Analitycznej, Wydział Chemii UW
prof. dr hab. Sławomir Sęk, Zakład Chemii Nieorganicznej i Analitycznej, Wydział Chemii UW

Relację można śledzić na kanale YouTube CWiD UW: https://tiny.pl/ccjrj