Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Stypendyści NAWA na WCh UW

W roku akademickim 2023/2024 na Uniwersytecie Warszawskim naukę rozpocznie ponad 100 zagranicznych stypendystów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA). Stypendia zostały przyznane w ramach programów im. Stefana Banacha oraz im. gen. Władysława Andersa.

Programy stypendialne NAWA umożliwiają wymiany studenckie, wspierając rozwój studentów i umiędzynarodowienie kształcenia. Uczestnicy programów im. Stefana Banacha oraz im. gen. Władysława Andersa są zwolnieni z opłat za kształcenie na uczelniach publicznych i otrzymują stypendium na pokrycie kosztów utrzymania. Uniwersytet Warszawski jest w tegorocznej czołówce najchętniej wybieranych uczelni przez stypendystów NAWA w Polsce.

W ramach programu im. gen. Władysława Andersa w roku akademickim 2023/2024 na Wydziale Chemii UW naukę rozpocznie 2 zagranicznych stypendystów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Program stypendialny im. Stefana Banacha

Celem programu jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego krajów rozwijających się poprzez podnoszenie poziomu wykształcenia ich obywateli. Studenci otrzymują stypendia na studia II stopnia na polskich uczelniach nadzorowanych przez ministra edukacji i nauki.

Najwięcej tegorocznych stypendystów pochodzi z Ukrainy i Białorusi.

Szczegółowe informacje na temat programu są dostępne na stronie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Program stypendialny im. gen. Władysława Andersa

Oferta programu im. gen. Władysława Andersa jest skierowana do młodzieży polonijnej zainteresowanej podjęciem studiów I stopnia, II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich na polskich uczelniach. Zakłada m.in. promowanie Polski jako kraju stwarzającego atrakcyjne możliwości edukacyjne oraz podnoszenie poziomu kwalifikacji w środowiskach polonijnych.

Szczegółowe informacje na temat programu są dostępne na stronie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

 

Źródło: www.uw.edu.pl