27 Festiwal Nauki na Wydziale Chemii – Fotorelacja

W dniach 15-29.09.2023 odbył się 27 Festiwal Nauki. Na Wydziale Chemii podczas tegorocznego Festiwalu odbywały się spotkania w formie lekcji dla szkół oraz wykładów lub warsztatów w formie zajęć popołudniowych. Odwiedziło nas 780 uczestników, za co serdecznie dziękujemy i zapraszamy wszystkich Warszawiaków już za rok, atrakcji na pewno nie zabraknie.

W tym roku zorganizowaliśmy:

Lekcje:

• Sekretne życie spinów jądrowych – dr hab. Piotr Garbacz, prof. ucz.
    • Pocztówki z pokładu fizykochemik na morzu – dr Agnieszka Dąbrowska
    • Chemia powierzchni – dr Marcin Strawski
    • Świat atomów w komputerze: projektowanie nowych antybiotyków – dr Marta Kulik

Spotkania:

• Skeptical chymist chemik powątpiewający – prof. dr hab. Zbigniew Czarnocki
    • Oddziaływanie światła z materią. Spektrofluorymetryczne oznaczanie zawartości chininy w toniku. – dr Anna Kisiel-Kwiatek
    • Zielona energia z węgla, czyli o super własnościach superkondensatorów– dr Magdalenia Skunik-Nuckowska i mgr Mgr Aleksandra Mroziewicz
    • Jak pracuje nowoczesne laboratorium? Wycieczka od genu do białka oraz Krystalizacja białka – dr Katarzyna Bandyra, dr Maria Klimecka, mgr Matylda Izert, mgr Daria Dawidziak, mgr Madhuri Kanavalli, mgr Małgorzata Krupska.
    • Chemiczny plac zabaw – dr hab. Małgorzata Pająk, dr Dorota Nieciecka, dr Katarzyna Hubkowska-Kosińska
    • Barwy chemii – dr Agnieszka Siporska, dr Lidia Kovshun, dr hab. Maciej Chotkowski, dr Anna Makowska, Anna Kołodziejczyk
    • Przygoda z chemią –  koordynator dr Agata Kowalczyk + 60 współprowadzących.

Jeszcze do 8 października możecie oddawać głosy w plebiscycie na najlepsze spotkanie 27. Festiwalu Nauki w Warszawie!

ZAGŁOSUJ NA ULUBIONE ZAJĘCIA

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzeń!

Przygoda z Chemią

Barwy Chemii