Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na UW

2 października o godz. 14.00 rozpocznie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na Uniwersytecie Warszawskim z udziałem władz naszej uczelni oraz zaproszonych gości. Wydarzenie będzie miało miejsce w Auditorium Maximum na Kampusie Głównym przy Krakowskim Przedmieściu. Wykład inauguracyjny wygłosi dr hab. Hieronim Grala z Wydziału „Artes Liberales” UW.

W programie:

• odśpiewanie Hymnu Państwowego oraz Hymnu Unii Europejskiej;
  • powitanie gości i wystąpienie prof. Alojzego Z. Nowaka, Rektora UW;
  • immatrykulacja;
  • odśpiewanie przez Chór Akademicki UW Gaude Mater Polonia;
  • wystąpienie Przewodniczącego Samorządu Studentów UW;
  • wystąpienie przedstawiciela Samorządu Doktorantów UW;
  • wykład inauguracyjny;
  • odśpiewanie przez Chór Akademicki UW Gaudeamus igitur.

Wstęp na uroczystość inauguracji roku akademickiego na UW jest możliwy dla osób, które otrzymały zaproszenia i potwierdziły udział w inauguracji, wysyłając wiadomość na adres: senat@adm.uw.edu.pl lub telefonicznie: 22 55 24 012.

Zapraszamy do oglądania transmisji online wydarzenia, która dostępna będzie na stronie uczelni (w języku polskim, z tłumaczeniem symultanicznym na język angielski oraz z tłumaczeniem na Polski Język Migowy i napisami na żywo w języku polskim).

Zgodnie z zarządzeniem nr 239 rektora UW z 12 listopada 2020 roku w sprawie ustanawiania i ogłaszania dni oraz godzin rektorskich i dziekańskich władze poszczególnych jednostek UW mogą 2 października ogłosić godziny dziekańskie, by umożliwić wszystkim zainteresowanym udział w uroczystościach inauguracji roku akademickiego.

2 października (poniedziałek), w związku z planowaną organizacją inauguracji roku akademickiego 2023/2024, na Kampusie Głównym UW będzie obowiązywało całkowite ograniczenie parkowania (nie dotyczy posiadaczy identyfikatorów TK ZDM na 2023 rok oraz podmiotów prowadzących na działalność gospodarczą na UW).

Przepustki uniwersyteckie, jak też wjazdy okazjonalne, nie będą w tym dniu honorowane.

Źródło: www.uw.edu.pl