9. konkurs EIG CONCERT-Japan rozstrzygnięty

European Interest Group (EIG) CONCERT-Japan jest międzynarodową wspólną inicjatywą wspierającą i rozwijającą współpracę w zakresie nauki, technologii i innowacji (STI) między krajami europejskimi a Japonią. W ramach tej inicjatywy odbyło się do tej pory 8 konkursów (dwa pierwsze konkursy jako ERA-NET). Konsorcjum międzynarodowe powinno być złożone przynajmniej z trzech podmiotów: jednego z Japonii i dwóch z różnych krajów europejskich.

W ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju EIG CONCERT-Japan/konkurs nr 9 finansowanie w ramach konsorcjum otrzymała dr Magdalena Majewska (kierownik z ramienia Wydziału Chemii UW) – projekt FerroFluid.

Konsorcjum:

• RIKEN Center for Emergent Matter Science; Japan