Konkurs POLONEZ BIS 3 rozstrzygnięty

47 projektów z łącznym budżetem 48,1 milionów złotych zrealizują badaczki i badacze z całego świata, którzy przyjadą do Polski w ramach konkursu POLONEZ BIS 3. Naukowczynie i naukowcy nagrodzeni w trzecim i ostatnim konkursie programu POLONEZ BIS przyjadą do Polski m.in. z Indii, USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Singapuru, Szwecji, Izraela, Estonii, Turcji, Czech czy Australii.

Dwóch naukowców zrealizuje swoje projekty badawcze na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego:

• dr Davide Accomasso, mentor – dr Joanna Jankowska
    tytuł projektu: „Badanie oraz optymalizacja dynamiki fotoizomeryzacji foto-kontrolowanych motorów molekularnych”
    przyznane finansowanie: 820 976,00
  • dr inż. Piotr Mocny, mentor – dr hab. Paweł Majewski
    tytuł projektu: „Blendy ciekłych metali z kopolimerami blokowymi o dwuciągłej morfologii dla miękkich materiałów o polepszonym przwodnictwie i rozciągliwości”,
    przyznane finansowanie: 1 197 056,00

Serdecznie gratulujemy!