Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Moduł EMREX w USOSwebie

W 2017 r. USOS wzbogacił się o moduł zwany EMREX-em, od nazwy projektu europejskiego, w ramach którego powstał. Więcej o projekcie można dowiedzieć ze strony http://emrex.eu.

Moduł EMREX umożliwi pobranie ocen bezpośrednio z USOSweba uczelni goszczącej do USOSweba uczelni macierzystej. W tym celu wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Zalogować się do USOSweba uczelni macierzystej.
 2. Wejść na stronę DLA STUDENTÓW dostępną z górnego menu.
 3. Wybrać pozycję OCENY dostępną z lewego menu, a następnie pozycję EMREX.
 4. Kliknąć w duży niebieski przycisk „Rozpocznij nowy import”.
 5. Wybrać z listy krajów Polskę, a następnie z listy polskich uczelni, tę w której studiowałeś/studiowałaś w ramach MOST-u.
 6. Teraz zostałeś przekierowany na stronę USOSweba uczelni goszczącej. Musisz się znowu zalogować.
 7. Po zalogowaniu znajdziesz się na stronie z ocenami. Możesz tutaj podejrzeć plik PDF z kartą okresowych osiągnięć (tzw. Transcript of Records) oraz plik w formacie XML, który zawiera komplet danych o Twoich osiągnięciach (nie musisz rozgryzać tego formatu, dla Ciebie i Twojego dziekanatu jest przeznaczony plik PDF, XML jest dla systemu USOS). Jedno jest bardzo ważne: plik XML zawiera wewnątrz PDF i jest podpisany cyfrowo, co dla Twojego dziekanatu powinno być gwarancją poprawności zawartej w plikach informacji.
 8. Kliknij niebieski przycisk „Kontynuuj”, na kolejnej stronie zaznacz opcję „Rozumiem powyższe ostrzeżenia i chcę kontynuować (pole wymagane)”, a następnie kliknij w niebieski przycisk „Eksportuj”.
 9. Jesteś teraz z powrotem w macierzystym USOSwebie. Kliknij przycisk „Zatwierdź”. Gotowe. Oceny są już w Twoim USOSwebie!
 10. Zostaniesz poproszony o wypełnienie krótkiej, jednostronicowej ankiety, która pozwoli nam poznać Twoją opinię o module EMREX.

Co dalej? Na razie dostęp do ocen nie będzie możliwy.. Trzeba je przekazać do dziekanatu. Obecnie USOSweb udostępnia w tym celu następujące wsparcie:

 1. Korzystając z przycisku ‚Powiadom dziekanat’ można napisać list do macierzystego dziekanatu (trzeba znać jego adres email). W liście należy poprosić o utworzenie pustej decyzji.
 2. Gdy dziekanat mailowo potwierdzi utworzenie decyzji i przemigruje ona do USOSweb, należy przejść do modułu DECYZJE (opcja w lewym menu), ze strony wybierz nowo utworzoną decyzję, a następnie skorzystać z opcji „zdefiniuj przedmioty obce za pomocą modułu EMREX”, żeby wypełnić ją danymi zaimportowanymi z uczelni macierzystej.