Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Publikacja w Molecular Pharmaceutics (2024)

Opublikowane w Molecular Pharmaceutics wyniki badań prowadzonych w grupie prof. Wojciecha Dzwolaka wskazują na wprowadzanie punktowych mutacji ograniczających dostępną przestrzeń konfiguracyjną w obrębie sekwencji GIVEQ łańcucha A insuliny jako nowe i potencjalnie niezwykle efektywne podejście do projektowania analogów hormonu zachowujących jednocześnie stabilność konformacyjną i aktywność biologiczną. Badania te zbliżają nas do rozwiązania istotnego problemu biomedycznego, jakim jest tendencja insuliny do spontanicznej przemiany w nieprawidłowo zwiniętą i przez to dysfunkcyjną hormonalnie formę.

Pełne cytowanie: Wojciech Puławski, Robert Dec, Wojciech Dzwolak* „Clues to the Design of Aggregation-Resistant Insulin from Proline Scanning of Highly Amyloidogenic Peptides Derived from the N-Terminal Segment of the A-ChainMol. Pharmaceutics 2024, https://doi.org/10.1021/acs.molpharmaceut.4c00077