20 lutego na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się spotkanie z Markiem F. Brzezinskim, ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Polsce. Obowiązuje rejestracja.

Mark F. Brzezinski urodził się w USA w 1965 roku i wychował w Waszyngtonie. Z wykształcenia jest prawnikiem. W latach 1999–2001 pracował w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego przy prezydencie Billu Clintonie. Był doradcą ds. polityki zagranicznej w kampanii prezydenckiej Baracka Obamy. Od 2011 do 2015 roku pełnił funkcję ambasadora USA w Szwecji.

Pierwszy raz przyjechał do Warszawy w ramach stypendium Fulbrighta w 1991 roku, by prowadzić badania nad Trybunałem Konstytucyjnym. W 2019 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

22 grudnia 2021 roku mianowano go na ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Wykład na UW

20 lutego Mark F. Brzezinski będzie gościł na Uniwersytecie Warszawskim. Spotkanie odbędzie się w auli Starej Biblioteki przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Wykład pt. „Pokolenie NATO” rozpocznie się o godz. 17.00 i zostanie wygłoszony w języku polskim. Sesja pytań i odpowiedzi odbędzie się w języku angielskim.

Osoby, które chcą wziąć udział w spotkaniu, proszone są o przesłanie zgłoszenia pod adresem: promocja(at)uw.edu.pl do 16 lutego, wpisując w tytule wiadomości: WYKŁAD BRZEZINSKI. Potwierdzenie rejestracji zostanie przesłane w wiadomości mailowej.