Wyróżnienie Rektora UW 2023

15 listopada w Auditorium Maximum wręczono Wyróżnienie Rektora, które otrzymało 180 pracowników UW (w tym 13 z Wydziału Chemii UW). Jest to nagroda przyznawana za wyróżniającą się działalność naukową, obejmującą badania naukowe oraz prace rozwojowe, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju i wzrostu prestiżu Uniwersytetu.

Wyróżnieni pracownicy z Wydziału Chemii UW:

• dr Radosław Barczak
  • dr Agnieszka Dąbrowska
  • dr Maria Górna
  • prof. dr hab. inż. Karol Grela
  • dr hab. inż. Anna Kajetanowicz, prof. ucz.
  • dr hab. Marcin Karbarz, prof. ucz.
  • dr Agata Kowalczyk
  • dr Jan Krajczewski
  • prof. dr hab. Paweł Kulesza
  • dr hab. Wiktor Lewandowski, prof. ucz.
  • prof. dr hab. Anna Nowicka
  • dr hab. Damian Pociecha, prof. ucz.
  • prof. dr hab. Krzysztof Woźniak

– Prowadzone przez Państwa badania, zdobyte granty, opublikowane prace i opatentowane wynalazki stanowią siłę Uniwersytetu Warszawskiego. Bardzo Państwu za to dziękuję i cieszę się, że wybrali Państwo Uniwersytet Warszawski jako miejsce pracy i rozwoju – powiedział prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW podczas uroczystości wręczenia wyróżnień.

Kandydatów zgłaszają w drodze konkursu dziekani i kierownicy jednostek organizacyjnych. Listy kandydatów są następnie analizowane przez ogólnouczelnianą komisję.

Najwięcej osób, które zostały nagrodzone w tym roku, pracuje na wydziałach: Fizyki – szesnaście, Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Chemii – po trzynaście, a także na Wydziale Prawa i Administracji – jedenaście.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: www.uw.edu.pl