Spotkanie z Profesorem Zbigniewem Antonim Kruszewskim

W dniu 31 lipca na Wydziale Chemii UW gościł Profesor Zbigniew Antoni Kruszewski, wnuk esperantysty Antoniego Grabowskiego, filozof, profesor nauk politycznych, publicysta naukowy, działacz polonijny i na rzecz praw człowieka, powstaniec warszawski.

Prof. Kruszewski jest od 1995 roku fundatorem dwóch dorocznych nagród im. Antoniego Grabowskiego dla pracowników Wydziału Chemii UW oraz dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego, których kierunkiem podstawowym jest chemia lub inny kierunek, którego prowadzenie zostało powierzone Wydziałowi Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.