Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

 

26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się 27 maja 2023 r. w godz. 11.00 – 20.00 na PGE Narodowym, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1 w Warszawie. Wstęp wolny!

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Pikniku są REWOLUCJE NAUKOWE.

Więcej informacji: https://pikniknaukowy.pl/

Wydział Chemii UW, jak co roku, bierze udział w tym wydarzeniu!

Numer stanowiska Wydziału Chemii UW to E13 (STREFA KULTWYCH EKSPERYMENTÓW).

Wydział oferuje studia na wielu kierunkach – m.in. chemii medycznej, chemicznej analizy instrumentalnej, chemii jądrowej i radiofarmaceutyków. Dorobek naukowy tworzony jest przez wielu wybitnych naukowców. Wydział rozwija także współpracę naukową z wieloma ośrodkami zagranicznymi.

POKAZY PRZYGOTOWANE PRZEZ PRACOWNIKÓW, DOKTORANTÓW I STUDENTÓW WYDZIAŁU CHEMII UW (https://pikniknaukowy.pl/artykul/3139495)

  • Enzymy jako biokatalizatory

Bez enzymów nie jesteśmy w stanie zaobserwować wielu procesów chemicznych i biochemicznych. Poznacie je bliżej. Wyizolujecie także samodzielnie enzym z ziemniaka.

  • Nanocząstki złota

Nanocząstki złota są ważnym obiektem badań w wielu laboratoriach. Poznajcie ich zastosowanie i oczekiwania z nimi związane.

  • Superlepka ciecz

Nie ma Pikniku bez superlepkiej cieczy. Ten eksperyment zawsze cieszy. Przygotujcie ciecz i przetestujcie jej zachowanie.

  • Pachnąca fabryka

Kule kąpielowe wypierają ostatnio mydła i żele. Przygotujcie własne kule, wybierając zapach, kolor i właściwości.

  • Tajemnicze pismo

Atramenty znane są od wieków, ale ten niewidzialny cieszy się największym zainteresowaniem. Nauczcie się go wytwarzać i napiszcie tajne wiadomości.

 

Studenci Wydziału Chemii UW (kierunek chemia medyczna) będą też obecni na stanowisku E11 (STREFA KULTOWCYH EKSPERYMENTÓW) – Koło Naukowe Chemików „ProbUWka”.

Członkowie koła biorą udział w licznych konferencjach, w tym na najwyższym, międzynarodowym szczeblu. Koło zaangażowane jest w działalność popularyzatorską. Inspiruje młodzież i pokazuje, że warto zająć się chemią. Opowiada o pracy naukowej, stażach, poszerzaniu zainteresowań.

Pokazy, które przygotowali znajdują się na stronie: https://pikniknaukowy.pl/artykul/3139532

 

Serdecznie zapraszamy!