Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

DOKO 2023

Czy można zagiąć światło? Jakie tajemnice kryją w sobie zapachy? Co Hollywood ma wspólnego z mechaniką kwantową? Czy zwierzęta wodne rozróżniają kolory? – na te pytania odpowiedzą naukowcy UW podczas 9. edycji Dnia Odkrywców Kampusu Ochota UW (DOKO), która odbędzie się 1 kwietnia.

Dzień Odkrywców Kampusu Ochota to okazja, żeby dowiedzieć się więcej na temat studiowania na Uniwersytecie Warszawskim. W tym roku wydarzenie odbędzie się 1 kwietnia.

Tematem przewodnim tegorocznego DOKO jest hasło ,,Nauka to nie żart”. Osoby zainteresowane kierunkami ścisłymi i przyrodniczymi będą mogły uczestniczyć w wykładach, poświęconych mechanice kwantowej w filmie i zdolnościach antyutleniających herbat. Odbędą się również pokazy, podczas których zostanie zaprezentowana m.in. aparatura diagnostyczna do badania USG oraz model sondy kosmicznej Insight, która do niedawna prowadziła pomiary geofizyczne na Marsie. Uczestnicy będą mogli wykonać samodzielnie różne eksperymenty, np. prześwietlić rybę za pomocą lampy rentgenowskiej, przeprowadzić własny pomiar EMG (sygnału z mięśni), czy zbudować swój układ czujnika zmierzchu. Przewidziana jest także gra terenowa pt. „Gdzie skrywa się nauka?”.

Podczas zorganizowanych w tym dniu wycieczek uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć Zwierzętarnię Wydziału Biologii oraz Laboratorium Ultraszybkiej Magnetospektroskopii. Jedną z atrakcji wizyty w Zwierzętarni będzie możliwość zaprojektowania placu zabaw dla żyjących tam zwierząt.

Wydarzenie ma charakter otwarty, szczególnie dla uczniów szkół średnich oraz ostatnich klas szkół podstawowych. Na kandydatów na studia na Wydziale Chemii oraz na Kampusie Ochota czekać będą w gotowości przedstawiciele wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej, którzy odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania związane z procesem rekrutacji na studia.

Na warsztaty i niektóre aktywności obowiązują wcześniejsze zapisy! Możliwość rezerwacji miejsc otworzy się 25 marca na stronie doko.mimuw.edu.pl.

Zajęcia organizowane przez Wydział Chemii:

Zapraszamy na otwarcie DOKO, które rozpocznie się tematycznym MultiWykładem – NAUKA TO NIE ŻART! , będziecie mogli odwiedzić Strefę Pokazów na Wydziale Fizyki (I piętro), a zespoły 1-4 osobowe zapraszamy do udziału w grze terenowej Gdzie skrywa się nauka? – grę prowadzą członkowie Koła Naukowego Chemików ProbUWka.

UWAGA! Najaktywniejsi uczestnicy mają możliwość uzyskać Indeks Wzorowego Słuchacza!

Szczegółowy program, formularz rejestracyjny i aktualności będą sukcesywnie zamieszczane na stronie DOKO 2023 i w wydarzeniu DOKO UW na Facebooku. Wszelkie pytania należy kierować na adres doko@mimuw.edu.pl.

Źródło: uw.edu.pl, doko.mimuw.edu.pl