Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Graduacja Absolwentów Wydziału Chemii UW [RELACJA]

11 maja 2026 roku w Auli im. Wojciecha Świętosławskiego Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się Graduacja Absolwentów.

Na uroczystość przybyli: Dziekan – prof. dr hab. Sławomir Sęk, Prodziekan ds. studenckich – dr. hab. Maciej Chotkowski, prof. ucz., Prodziekan ds. rozwoju – dr hab. Adam Lewera, prof. ucz., Kierownicy prac magisterskich, inżynierskich i licencjackich, Absolwenci i ich rodziny oraz Pracownicy Wydziału.

Uroczystość uświetnił Chór Wydziału Chemii UW prowadzony przez Panią Ilonę Jaworską. Po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrali: Dziekan prof. dr hab. Sławomir Sęk i Kierownik Jednostki Dydaktycznej dr hab. Maciej Chotkowski, prof. ucz. Po przemówieniach Dziekan Wydziału Chemii UW wraz z przedstawicielem Rady Wydziału Chemii UW w Komisji Konkursowej Panem Prof. Krzysztofem Maksymiukiem, wręczyli Nagrodę im. Piotra Wrony dla najlepszego absolwenta studiów magisterskich na Wydziale Chemii UW. W roku akademickim 2024/2025 stypendium naukowe im. Piotra Wrony otrzymał Pan mgr Konstanty Zdunek. Decyzją władz Wydziału przyznano również Nagrodę Dziekana za wyróżniającą się pracę magisterską, znaczące osiągnięcia naukowe i bardzo dobre wyniki studiów. Otrzymali je Pani mgr Julia Abramowicz i Pan mgr Mateusz Nowak.

Potem wręczono dyplomy i nagrody laureatom sesji plakatowej magistrantów rocznik 2024/2025. Władze Wydziału podziękowały członkom Samorządu Studenckiego (Pan Mikołaj Jagieniak, Pan Mikołaj Kaczmarczyk, Pani Kinga Wołek i Pan inż. Szymon Szymański) za aktywną działalność na rzecz społeczności akademickiej Wydziału Chemii UW. Następnie każdy z obecnych dyplomantów mógł odebrać dyplom licencjacki, inżynierski i magisterski z rąk Pana Prodziekana i Pana Dziekana. Okolicznościowe przemówienie reprezentanta Absolwentów – Pana Mikołaja Jagieniaka i wykonanie pieśni „Gaudeamus Igitur” zakończyło część oficjalną.

Po części oficjalnej nastąpiło tradycyjne rzucanie biretów. Poza tym każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z dziekanami lub porozmawiać z nauczycielami akademickimi i kolegami (o tym, co było i o tym, co w planach) podczas poczęstunku.

 

 

Zdjęcia ze ścianki fotoreporterskiej

 

 

Fot. Rafał Chojnacki/WCh UW