Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Uroczystość wręczenia Nagrody im. W. Świętosławskiego 2024 [RELACJA]

20 czerwca 2024 r. w Audytorium Czochralskiego w Gmachu Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej odbyło się uroczyste spotkanie Oddziału Warszawskiego PTChem połączone z wręczeniem Nagród im. W. Świętosławskiego.

Laureaci konkursu 2024

Nagrodę Specjalną otrzymał: prof. Kazimierz Starowieyski (prof. emerytowany)

Nagrodę I stopnia otrzymał: dr hab. Michał Lesiuk (WCh UW)

Nagrodę II stopnia otrzymali: dr hab. Artur Kasprzak (PW) oraz dr Jan Stanek (WCh UW)

Nagrodę III stopnia otrzymał: dr Dominik Wołosz (PW)

Dr hab. Michał Lesiuk – „…za stworzenie nowej klasy metod chemii kwantowej, w których zastosowano dekompozycje tensorów do opisu cząsteczek chemicznych, co pozwala na opis znacznie większych układów i klasy zjawisk niż możliwe było dotychczas”

Dr Jan Stanek – „…za oryginalny wkład w metodologię spektroskopii NMR do badań struktury i oddziaływań białek i kwasów nukleinowych w fazie stałej bez konieczności deuterowania”

Spotkanie połączone było z wykładem Prof. Jacka Jemielitego z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, pt. „Chemicznie modyfikowane mRNA do zastosowań terapeutycznych”.

Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Chemicznego przyznaje Nagrodę im. Wojciecha Świętosławskiego za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie chemii. Celem Nagrody jest wspieranie i propagowanie działalności badawczej chemików z regionu warszawskiego. Nagrodę po raz pierwszy przyznano w 2013 r.

 

Zdjęcie: Krystyna Maslowska-Jarzyna