Kursy Uniwersytetu Otwartego UW

6 grudnia rozpoczęły się zapisy na kursy Uniwersytetu Otwartego UW (UOUW) w kolejnym trymestrze roku akademickiego 2023/2024. W ofercie jest ponad 280 kursów, w tym prawie osiemdziesiąt nowych. Wybrać można np. zajęcia o twórczości Agaty Christie, polskiej szkole plakatu czy astronomii.

Pełna oferta zajęć Uniwersytetu Otwartego UW w II trymestrze została opublikowana na stronie jednostki 4 grudnia. Tam też od 6 grudnia dostępny jest formularz rejestracyjny.

UOUW przygotował ponad 280 kursów, w tym osiemdziesiąt nowych, prowadzonych zdalnie lub stacjonarnie. Zajęcia można wybierać spośród sześciu bloków tematycznych: kultury i idee; języki świata; człowiek i społeczeństwo; prawo, biznes i IT; nauka i środowisko oraz rekreacja i hobby.

Wśród propozycji znajdują się np. seria wykładów z zakresu współczesnej astronomii i astrofizyki, trening świadomości ciała, zajęcia z archeologii epoki lodowcowej lub dotyczące Polskiej Szkoły Plakatu, a także kurs o fenomenie twórczości Agaty Christie.

Dwa kursy odbywają się w ramach cyklu „Ucz się od najlepszych!”. Są to zajęcia w formie wykładów, prowadzone każdorazowo przez innego eksperta z danej dziedziny wiedzy. W tym trymestrze będą to zajęcia online: „Czy da się zrozumieć Bliski Wschód?” oraz „Zagmatwana historia. Prawdy i mity historyczne”.

W kursach mogą uczestniczyć osoby, które mają ukończone szesnaście lat i założyły konto słuchacza na stronie Uniwersytetu Otwartego.

Źródło: www.uw.edu.pl