Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Udział Drużyny Sportowej WCh UW ObiegUWka w 33. Biegu Niepodległości

11 listopada 2023 roku zawodnicy ObiegUWki po raz kolejny wystartowali w 33. Biegu Niepodległości – 10-kilometrowa trasa największego biegu w Polsce.

Skład naszej chemicznej drużyny sportowej w 33. Biegu Niepodległości:

Jan Romański
Piotr Garbacz
Rafał Rutkowski
Marcin Karbarz

Bieg Niepodległości to impreza niezwykle widowiskowa i symboliczna. Dwie wstęgi biegaczy – w białych i czerwonych koszulkach – tworzą rozciągniętą na kilka kilometrów flagę narodową. Ten piękny widok zawsze porusza.

Bieg Niepodległości nie jest tylko imprezą sportową. Na starcie stają ludzie z różnych grup społecznych, różnej płci, w różnym wieku, o różnych poglądach, reprezentujący różne wartości. Ale wszystkich łączy miłość do ojczyzny. Wszyscy razem śpiewają na starcie Mazurka Dąbrowskiego i wszyscy machają radośnie do „Marszałka Piłsudskiego” w stuletniej limuzynie, który zawsze towarzyszy biegaczom. To najlepsza, najbardziej pozytywna manifestacja z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, jaką można sobie wyobrazić.

Wszystkie uczestniczki i uczestników tych zawodów łączy jeszcze jedno – pasja biegowa. Wszyscy dobiegając do mety są współczesnymi bohaterami, godnymi naśladowania przykładami sprawności i aktywności.

Wszystkich pracowników i doktorantów Wydziału Chemii UW zachęcamy do dołączenia do naszej drużyny sportowej. Oderwijcie się od biurek i poczujcie, jak smakuje sportowa rywalizacja, w której liczy się duch zespołu! Bo nic tak nie zbliża ludzi do siebie, jak wspólne dążenie do celu i radość na mecie. Rywalizacja zespołowa to emocje na najwyższym poziomie od startu do mety, a także znakomita okazja do integracji w grupie współpracowników.

Zapraszamy również do śledzenia fanpage’u ObiegUWki: https://www.facebook.com/ObiegUWka/?ref=page_internal