Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Udział Drużyny Sportowej WCh UW ObiegUWka w Niepodległej Piątce

5 listopada 2023 roku zawodnicy i zawodniczki ObiegUWki po raz kolejny wystartowali w Niepodległej Piątce – impreza w randze Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn na 5 km organizowana na PGE Narodowym.

Skład naszej chemicznej drużyny sportowej w Niepodległej Piątce:

Marta Zaleskaya-Hernik
Karolina Dudzińska
Marcin Karbarz
Jan Romański
Marcin Strawski
Rafał Rutkowski
Andrzej Tupys
Marcin Kałek

Data wydarzenia jest nieprzypadkowa – ostatnia niedziela przed 11.11. Zawody stanowią formę świętowania 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólny start w Niepodległej Piątce jest wyrazem wdzięczności kolejnych pokoleń za wolność naszego kraju.

„Liczymy się wszyscy”

To więcej niż hasło tegorocznego biegu. To idea, która niesie ze sobą ważny, podwójny przekaz. Po pierwsze, wszyscy jesteśmy ważni dla Niepodległej Polski i potrafimy ze sobą współpracować. Po drugie, w Biegu może wziąć udział każdy, a swoim wynikiem może przyczynić się do wspólnego sukcesu.

Walczyliśmy o najlepszy wspólny wynik!

Podczas tegorocznej edycji Niepodległej Piątki zawodnicy walczyli o najlepszy wspólny wynik! Obliczony został średni czas wszystkich uczestników, który podczas następnych edycji będzie podstawą do bicia nowych rekordów. Wszyscy zawodnicy mogą osiągnąć coś unikalnego, coś, co zaznaczy się w historii polskiego biegania.

Trasa Niepodległej Piątki usytuowana była wokół PGE Narodowego. Jedno okrążenie liczyło sobie kilometr, dlatego biegacze pokonali dystans pięciokrotnie. Była to szybka, a zarazem atrakcyjna trasa, sprzyjająca zarówno dobrym wynikom, jak i czerpaniu przyjemności z biegu.

Każda osoba przekraczająca linię mety otrzymała pamiątkowy medal.

Wszystkich pracowników i doktorantów Wydziału Chemii UW zachęcamy do dołączenia do naszej drużyny sportowej. Oderwijcie się od biurek i poczujcie, jak smakuje sportowa rywalizacja. Bo nic tak nie zbliża ludzi do siebie, jak wspólne dążenie do celu i radość na mecie. Udział w biegu to emocje na najwyższym poziomie od startu do mety, a także znakomita okazja do integracji w grupie współpracowników.

Zapraszamy również do śledzenia fanpage’u ObiegUWki: https://www.facebook.com/ObiegUWka/?ref=page_internal