Jutronauci: W jaki sposób nagrodzone Noblem kwantowe kropki odmienią nasze życie?

Czym są kwantowe kropki, którym zawdzięczamy ekrany telewizyjne (QLED-y), lampy LED, a chirurgom pomagają podczas usuwania tkanki nowotworowej? Dlaczego tak wielu naukowców nie wierzyło, że wiedza o nich znajdzie praktyczne zastosowanie? Jeśli to struktura milion razy mniejsza od główki szpilki, to jak możemy je produkować? W jaki sposób odkrycie może wpłynąć na medycynę, produkcję chipów, miniaturowych czujników czy cieńszych ogniw słonecznych? O korzyściach i praktycznych zastosowaniach kwantowych kropek Kasper Kalinowski z „Gazety Wyborczej” rozmawia w Radiu TOK FM z dr. hab. Wiktorem Lewandowskim, prof. ucz. z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Link do audycji: https://audycje.tokfm.pl/podcast/146914,Jutronauci-W-jaki-sposob-nagrodzone-Noblem-kwantowe-kropki-odmienia-nasze-zycie