Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Dr Grzegorz Szczepaniak kolejnym laureatem programu Komponenty Badawcze Polskie Powroty NAWA

 

Dr Grzegorz Szczepaniak został kolejnym laureatem programu Komponenty Badawcze Polskie Powroty NAWA. Na realizację badań otrzymał grant z NCN o wartości 200 tys. zł.

Dr Szczepaniak będzie realizować badania z obszaru polimeryzacji rodnikowej z przeniesieniem atomu na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, w ramach Pracowni Technologii Organicznych Materiałów Funkcjonalnych.

Program „Polskie Powroty NAWA 2022” został ogłoszony przez NAWA 10 maja 2022 r. Daje on wyróżniającym się polskim naukowcom, którzy pracują za granicą, możliwość powrotu do kraju i prowadzenia badań w polskich jednostkach naukowych.

We wnioskach składanych do NAWA badacze mogli zaplanować komponent badawczy obejmujący badania podstawowe, który jest finansowany przez Narodowe Centrum Nauki. Zespół oceniający NAWA wyłonił w tej edycji konkursu 9 takich projektów.

Przed rozpoczęciem realizacji projektów naukowcy, którzy zaplanowali w ramach swoich projektów komponent badawczy, są zobligowani do złożenia wniosków o finansowanie tych badań w ramach naboru NCN. Wnioski podlegają w NCN wyłącznie ocenie formalnej.

Nabór wniosków o finansowanie komponentów badawczych w NCN jest prowadzony w sposób ciągły w okresie od wydania przez NAWA decyzji o przyznaniu finansowania w programie „Polskie Powroty NAWA 2022” do złożenia ostatniego wniosku zawierającego komponent badawczy zakwalifikowany przez NAWA do finansowania.

Rada NCN przeznaczyła na realizację komponentów badawczych w ramach programu „Polskie Powroty NAWA 2022” 3 mln zł.

Serdecznie gratulujemy!

 

Źródło: www.ncn.gov.pl