Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Udział drużyny sportowej WCh UW w Piątce Praskiej

 

2 września 2023 r. zawodnicy i zawodniczki ObiegUWki wzięli udział w Piątce Praskiej (bieg na 5 km), który towarzyszył 8. Nocnemu Półmaratonowi Praskiemu.

Ponownie kilka tysięcy biegaczy wyruszyło na szybką i płaską trasę, wiodącą głównymi arteriami stołecznej Pragi Południe. Warszawa o zachodzie słońca, rześki letni wieczór, obniżająca się temperatura i szybka trasa to warunki idealne do biegu! 
Płaska trasa wytyczona tak, by sprzyjać dobrym wynikom i ustanawianiu rekordów życiowych, to już tradycja praskiej imprezy – największego biegu w Warszawie o nocnym charakterze, który wpisał się na stałe w kalendarz biegów ulicznych. Termin imprezy nie jest przypadkowy – półmaraton rozgrywany na atestowanej trasie (w klasie mistrzowskiej międzynarodowej) dla wielu uczestników jest próbą generalną przed jesiennymi maratonami.

Półmaraton Praski odbywa się od 2014 roku (w latach 2014-2017 jako BMW Półmaraton Praski, w edycjach 2018 i 2019 r. sponsorem tytularnym była polska marka sportowa 4F, a w 2022 roku adidas Poland).

Skład naszej chemicznej drużyny sportowej w Piątce Praskiej: Maciej Chotkowski, Piotr Garbacz, Marcin Karbarz, Jan Romański, Marcin Strawski, Marta Zaleskaya-Hernik.