Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Festiwal Nauki w Warszawie 2023

 

27. Festiwal Nauki w Warszawie w dniach 15-29 września 2023 r.

„Nauka to podróż w przyszłość” to hasło 27. edycji Festiwalu Nauki w Warszawie, odwołujące się do działalności patrona tegorocznego FN Pawła Edmunda Strzeleckiego (1797-1873), podróżnika, geografa, geologa, badacza i odkrywcy.

Festiwal Nauki to wydarzenie, które co roku gromadzi osoby zainteresowane aktualnymi problemami badawczymi, metodami prowadzenia badań i odkryciami w różnorodnych dziedzinach nauki. Tematyka festiwalowych spotkań dotyczy nauk ścisłych, przyrodniczych, medycyny, nauk humanistycznych i społecznych, a także nauk o kulturze i sztuce. Festiwal Nauki jest otwarty dla wszystkich chętnych bez względu na wykształcenie i wiek. Spotkania mają formę debat, wykładów, warsztatów, pokazów filmowych, wizyt w laboratoriach, wystaw, wycieczek, konkursów i gier edukacyjnych. Specjalnie dla dzieci organizowane są atrakcyjne zajęcia, dlatego na Festiwal Nauki można wybrać się całą rodziną. Festiwal proponuje również lekcje dla grup szkolnych wszystkich poziomów nauczania.

Wydarzenia mające miejsce podczas festiwalu organizowane są przez instytucje naukowe, edukacyjne, upowszechniające kulturę oraz towarzystwa naukowe. W tym roku pragniemy ponownie stworzyć atmosferę naukowego święta. Jesteśmy przekonani, że udział w Festiwalu Nauki pomaga lepiej zrozumieć otaczający nas świat, a także pozwoli dowiedzieć się, na jakie pytania nauka nie znalazła jeszcze odpowiedzi.

Nasz Wydział od lat współorganizuje Festiwal Nauki.

W tym roku zapraszamy na spotkania:

– Oddziaływanie światła z materią. Spektrofluorymetryczne oznaczanie zawartości chininy w toniku

– Barwy chemii

– Chemiczny plac zabaw

– Skeptical chymist – chemik powątpiewający

– Zielona energia z węgla, czyli o super własnościach superkondensatorów

– Jak pracuje nowoczesne laboratorium? Wycieczka od genu do białka

– Krystalizacja białka

– Przygoda z Chemią

oraz lekcje Festiwalowe dla szkół:

– Pocztówki z pokładu – fizykochemik na morzu

– Sekretne życie spinów jądrowych

– Świat atomów w komputerze: projektowanie nowych antybiotyków

– Chemia powierzchni

Szczegółowy program Festiwalu, a także dane partnerów i organizatorów, można znaleźć na stronie: www.festiwalnauki.edu.pl