Wyniki trzeciej edycji konkursu Nowe Idee

Poznaliśmy wyniki trzeciej edycji konkursów Nowe Idee organizowanego w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”

„Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” to program, który daje Uniwersytetowi Warszawskiemu możliwość podniesienia poziomu jakości działalności naukowej i poziomu jakości kształcenia, oraz, w konsekwencji, podniesienia międzynarodowego znaczenia działalności Uczelni.

Konkurs „Nowe Idee” organizowany jest przez Priorytetowe Obszary Badawcze i adresowany do pracowników Uniwersytetu Warszawskiego, zaliczanych do liczby N, którzy planują realizację przedsięwzięć badawczych wpisujących się w tematykę POB. Każdy projekt musi przyczyniać się do realizacji celów oraz wskaźników Programu IDUB.

Wśród laureatów znalazło się trzech naukowców z Wydziału Chemii.

Nowe Idee 3A w Priorytetowym Obszarze Badawczym I

„Uniwersalny model do badań białek transmembranowych wykorzystujący bicele jako prekursor membran lipidowych”
Wnioskodawca: dr Dziubak Damian, Wydział Chemii
Przyznane środki: 100 000,00 PLN

„Redukcja CO2 na matach nanowłókien elektroprzędzionych”
Wnioskodawca: Kalisz Justyna, Wydział Chemii
Przyznane środki: 100 000,00 PLN

Nowe Idee 3A w Priorytetowym Obszarze Badawczym II

„PICAR ATRP w rozpuszczalnikach organicznych”
Wnioskodawca: dr Grzegorz Szczepaniak, Wydział Chemii
Przyznane środki: 100 000,00 PLN PLN

Pełne wyniki konkursów I i II

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!