Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Udział drużyny sportowej WCh UW w Ekidenie

 

20 maja 2023 r. zawodnicy i zawodniczki ObiegUWki wzięli udział w największym w Polsce maratonie sztafet – Ekiden.

Ekiden to rywalizacja drużynowa. Biorą w niej udział drużyny firmowe, grupy przyjaciół lub znajomych. Łączy ich radość z biegania i chęć poczucia emocji związanych ze wspólnej walki.

Drużyny składają się z 6 osób. Każda z nich ma do pokonania określony dystans. Pierwszy zawodnik ma do przebiegnięcia 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. Wspólnie pokonują zatem dystans równy długości maratonu. Na mecie liczy się końcowy wynik wszystkich zawodników danej drużyny.

Po biegu każdy może zrelaksować się w biegowym miasteczku, w otoczeniu bujnej zieleni parku na Kępie Potockiej, chłonąc wciąż sportowe emocje.

Nasi chemicy utworzyli dwie drużyny sztafety maratońskiej w składach:

  • Wojtek Mateja, Piotr Garbacz, Marcin Strawski, Rafał Jurczakowski, Andrzej Tupys, Tatiana Korona
  • Rafał Rutkowski, Jan Romański, Marcin Karbarz, Marta Zaleskaya-Hernik, Marcin Kałek, Piotr Waszkiewicz

Wszystkich pracowników Wydziału Chemii UW zachęcamy do dołączenia do naszej drużyny sportowej. Oderwijcie się od biurek i poczujcie, jak smakuje sportowa rywalizacja, w której liczy się duch zespołu! Bo nic tak nie zbliża ludzi do siebie, jak wspólne dążenie do celu i radość na mecie. Rywalizacja zespołowa to emocje na najwyższym poziomie od startu do mety, a także znakomita okazja do integracji w grupie współpracowników.

Zapraszamy również do śledzenia fanpage’u ObiegUWki: https://www.facebook.com/ObiegUWka/?ref=page_internal