Stypendia Ministra Edukacji i Nauki 2022/2023

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla studentów za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2022/2023

W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 1150 wniosków o przyznanie stypendium. Wnioski oceniane były przez Zespół doradczy do oceny wniosków o przyznanie stypendiów ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki dla studentów i wybitnych młodych naukowców.

Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendia 414 studentom, w tym 7 z Wydziału Chemii.

Nagrodzeni studenci:
  • Monika Adamowska – kierunek chemia,
  • Sylwia Karina Jopa – kierunek chemia medyczna,
  • Paweł Mateusz Kowalczyk – kierunek chemia,
  • Jędrzej Kubica – kierunek chemia,
  • Dominika Elżbieta Kwarta – chemia stosowana,
  • Kamil Szychta – kierunek chemia w ramach MISMaP,
  • Ireneusz Tomczyk – kierunek chemia.

Serdecznie gratulujemy!

Najwięcej stypendiów otrzymali studenci zgłoszeni przez: Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – 45, Uniwersytet Warszawski ‒ 42, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu – 28

Wysokość stypendium wynosi 17 tys. zł.  Łącznie w roku akademickim 2022/2023 na stypendia Minister Edukacji i Nauki przeznaczy ponad 7 mln zł.

Pełna lista stypendystów.

źródło: www.gov.pl