Postępowania o awans naukowy – szkolenie

13 marca na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się przygotowywane przez Radę Doskonałości Naukowej szkolenie dotyczące postępowań o awans naukowy. Transmisja wydarzenia dostępna będzie na kanale YouTube UW.

Szkolenie będzie się koncentrowało wokół procedur w postępowaniach w sprawie nadania stopnia doktora, doktora habilitowanego i tytułu profesora, w tym zmian w przepisach regulujących te kwestie. Jego organizatorem jest Rada Doskonałości Naukowej – organ państwowy, którego zadaniem jest działanie na rzecz rozwoju kadry naukowej.

Wydarzenie odbędzie się w auli Starej Biblioteki na kampusie Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu. Liczba miejsc stacjonarnych jest wyczerpana, jednak każdy zainteresowany będzie mógł obejrzeć streaming na kanale YouTube UW. Spotkanie jest skierowane do wszystkich przedstawicielek i przedstawicieli szkół wyższych – szczególnie osób odpowiedzialnych za przeprowadzanie postępowań awansowych w jednostkach naukowych, np. przewodniczących rad dyscyplin.

Program szkolenia:

11.00 – 11.15: powitanie uczestników
11.15 – 12.45: procedury postępowań awansowych w sprawie nadania stopnia doktora, doktora habilitowanego i tytułu profesora – prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn, przewodniczący RDN
12.45 – 13.00: przerwa
13.00 – 14.00: omówienie zmian w przepisach dotyczących postępowań o awans naukowy oraz regulaminów podmiotów doktoryzujących i habilitujących – Artur Woźniak, kierownik Działu Rozwoju Kadr Naukowych RDN
14.00 – 14.30: orzecznictwo sądów administracyjnych w sprawach nadawania stopni naukowych i tytułu profesora – prof. dr hab. Bronisław Sitek, sekretarz RDN
14.30 – 15.00: dyskusja

Źródło: www.inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl