Wyniki konkursu na rozwój i utrzymanie infrastruktury badawczej UW

Kierownik Programu na podstawie rekomendacji Komisji Konkursowej przyznał dofinansowanie ośmiu jednostkom organizacyjnym UW w ramach wspólnego konkursu Działań I.4.1 i I.4.2.

Z przyznanych funduszy Centrum Nowych Technologii, Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych i Wydziały Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii, Geografii i Studiów Regionalnych oraz Psychologii będą mogły sfinansować zakup aparatury specjalistycznych do celów badawczych, naprawę bieżącą aparatury i umowy (kontrakty) serwisowe, które zakończą się do 31.12.2025 r. jak również zatrudnienie techników i operatorów specjalistycznej aparatury badawczej. Pozwoli to na zwiększenie dostępności infrastruktury dla pracowników jednostek UW oraz dla firm zewnętrznych.

Przyznane finansowanie dla Wydziału Chemii UW to 1 878 239,55 zł.

Źródło: www.inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl