Graduacja Absolwentów rocznika 2021/2022 [RELACJA]

W piątek 25 listopada 2022 roku w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się Graduacja Absolwentów rocznika 2021/2022.

Na uroczystość przybyli: Dziekan – prof. dr hab. Andrzej Kudelski, Kierownik Jednostki Dydaktycznej – prof. dr hab. Beata Krasnodębska-Ostręga, Prodziekan ds. infrastruktury i rozwoju – dr hab. Zbigniew Rogulski, Kierownik studiów doktoranckich – prof. dr hab. Michał Ksawery Cyrański i Dyrektor Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych – prof. dr hab. Ewa Bulska, Kierownicy prac magisterskich i licencjackich, Absolwenci i ich rodziny oraz Pracownicy Wydziału.

Uroczystość uświetnił Chór Warszawski przy Fundacji Nowa Orkiestra Kameralna prowadzony przez Richarda Berkeleya. Po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrali: Dziekan prof. dr hab. Andrzej Kudelski i Kierownik Jednostki Dydaktycznej prof. dr hab. Beata Krasnodębska-Ostręga. Po przemówieniach władz Wydziału Chemii prof. dr hab. Krzysztof Maksymiuk wręczył Nagrodę im. Piotra Wrony dla najlepszego absolwenta studiów magisterskich na Wydziale Chemii UW. W roku akademickim 2020/2021 stypendium naukowe im. Piotra Wrony otrzymała Pani mgr Anna Konefał. Decyzją władz Wydziału przyznano również Nagrodę Dziekana za wyróżniającą się pracę magisterską, znaczące osiągnięcia naukowe i bardzo dobre wyniki studiów. Otrzymali je Pan mgr Patryk Borowski i Pan mgr Dominik Cieśliński.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród laureatom Konkursu Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego na najlepsze prace z dziedziny atomistyki. I miejsce w kategorii prac magisterskich otrzymała Pani Emilia Górzyńska. Praca została wykonana pod kierunkiem dr. hab. Zbigniewa Rogulskiego i dr hab. Agnieszki Majkowskiej-Pilip, prof. IChTJ. II miejsce w kategorii prac magisterskich otrzymał Pan Mateusz Chojnacki. Praca została wykonana pod kierunkiem dr hab. Agnieszki Korgul, prof. ucz. Nagrody wręczył prof. dr hab. Andrzej Chmielewski – członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego i jednocześnie Przewodniczący Komisji Konkursowej.

Potem wręczono dyplomy i nagrody laureatom sesji plakatowej magistrantów rocznik 2021/2022. Następnie każdy z obecnych dyplomantów mógł odebrać dyplom licencjacki i magisterski z rąk Pani Prodziekan i Pana Dziekana. Okolicznościowe przemówienie reprezentantki Absolwentów – Pani Mai Dwornikowskiej i wykonanie pieśni „Gaudeamus Igitur” zakończyło część oficjalną.

Po części oficjalnej nastąpiło tradycyjne rzucanie biretów. Poza tym każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z dziekanami lub porozmawiać z nauczycielami akademickimi i kolegami (o tym, co było i o tym, co w planach) podczas poczęstunku.

Fot. Michał Michalec/WCh UW