S(e³)minaria na UW – Nanofotonika 9.11.2022

STUDENCIE – szukasz pasjonującej tematyki badawczej, w której mógłbyś się realizować?
NAUKOWCU – chcesz nawiązać współpracę w nowych dziedzinach?

Zapraszamy na pierwsze z cyklu seminariów Centrum Doskonałości ENSEMBLE³ – jednego z trzech polskich ośrodków naukowych z europejskim grantem Teaming.

Spotkanie poprowadzą:

prof. Atsushi Nagai

Grupa Next-Generation Energy Systems w ENSEMBLE³ kierowana przez prof. dr. Atsushi Nagai zajmuje się syntezą i charakteryzacją nowych materiałów porowatych, głównie kowalencyjnych struktur organicznych (COF) i sprzężonych mikroporowatych polimerów (CMP) oraz ich zastosowaniem do magazynowania gazu, akumulatorów i ogniw paliwowych.

dr Oleksandr Malyi

Grupa Inverse Materials Design w ENSEMBLE³, kierowana przez dr. Oleksandra Malyi’a zajmuje się rozwijaniem podstawowej wiedzy na temat właściwości materiałów na poziomie atomowym i skorelowanie ich z podstawowymi wielkościami pierwiastków w celu zdefiniowania tzw. zasad projektowania odwrotnego. Takie zasady projektowania zostaną wykorzystane do prowadzenia badań eksperymentalnych i zrozumienia fundamentalnej fizyki materiałów na poziomie atomowym.

KIEDY I GDZIE?

ŚRODA, 9/11 godz. 13.30 – Sala 118 w budynku Wydziału Chemii UW (Kampus Ochota, Ludwika Pasteura 1, 02-093 Warszawa)

Link do wydarzenia na FB: