Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 na Wydziale Chemii UW [RELACJA]

30 września na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się Inauguracja roku akademickiego 2022/2023.

O godz. 11.00 w auli AB Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW ślubowanie składali kandydaci na studia I i II stopnia.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Prorektor ds. badań Uniwersytetu Warszawskiego – prof. dr hab. Zygmunt Lalak, który zasiadł za stołem prezydialnym wraz z Dziekanem Wydziału Chemii – prof. dr. hab. Andrzejem Kudelskim i Prodziekan ds. studenckich – prof. dr hab. Beatą Krasnodębską-Ostręgą. Obecni byli także: Prodziekan ds. ogólnych i finansów – prof. dr hab. Sławomir Sęk, Prodziekan ds. infrastruktury i rozwoju – dr hab. Zbigniew Rogulski i Kierownik studiów doktoranckich – prof. dr hab. Michał K. Cyrański.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście – Dziekani zaprzyjaźnionych Wydziałów i Jednostek UW oraz Dyrektorzy Instytutów Badawczych. Uroczystość uświetnił Chór Warszawski przy Fundacji Nowa Orkiestra Kameralna prowadzony przez Richarda Berkeleya.

Jako przedstawiciel Rady Samorządu Studentów Wydziału Chemii głos zabrał Pan Piotr Łętowski. Natomiast jako przedstawiciel Rady Doktorantów Wydziału Chemii – Pan Łukasz Cheda.

Wykład inauguracyjny pt. „Świat idealny a świat realny – w świetle praw przyrody” wygłosił prof. dr hab. Marek Orlik.

Fot. Karolina Dudzińska/WCh UW