Wykład PTChem & benefis Prof. Adama Pronia 6.10.2022

Podziękowanie

Z wielkim wzruszeniem chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim moim przyjaciołom z Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, którzy uczestniczyli w moim benefisie zorganizowanym przez Zarząd Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego z okazji mojego rychłego przejścia na emeryturę. Dziękuję za wierszyki, laurki z zabawnymi komentarzami oraz certyfikat językoznawczy. Benefis ten pokazał również jak postrzega mnie nasze środowisko chemików. Z grubsza połowa uważa mnie za miłośnika dobrych trunków, a pozostali za „mola książkowego”, dostałem bowiem w prezencie taką samą (dużą!) liczbę zarówno butelek z doskonałym alkoholem jak i bardzo ciekawych książek, w tym oryginalną książkę wydaną na początku XIX w. dotyczącą nauk ścisłych. Dziękuję również za ciepłą bluzę z emblematem Uniwersytetu Warszawskiego, którą podarował mi Dziekan Wydziału. Grzeje już ona moje stare kości, gdyż stosując się do zaleceń władz, przyzwyczajamy się z żoną do temperatury 17 °C w pomieszczeniach zamkniętych i nie włączyliśmy jeszcze ogrzewania.

Adam Proń

W imieniu Zarządu Oddziału Warszawskiego PTChem zapraszamy na benefis zorganizowany dla uczczenia dorobku naukowego prof. Adama Pronia, z okazji 70-tych urodzin. W trakcie spotkania prof. Irena Kulszewicz-Bajer z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej wygłosi wykład pt.: „Fascynujący świat półprzewodników organicznych – badania prof. Adama Pronia”. Przewidywane są również krótsze wystąpienia przyjaciół Profesora.

Benefis odbędzie się w czwartek 6-go października 2022 r. o godz. 18:00 w Audytorium Czochralskiego w Gmachu Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 75).

Prof. Irena Kulszewicz-Bajer – życiorys

Prof. Irena Kulszewicz-Bajer – wykład