Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Chemia medyczna I stopnia – inżynierskie

Chemia medyczna jest interdyscyplinarnym kierunkiem inżynierskim obejmującym wiedzę z zakresu chemii, poszerzoną o wybrane zagadnienia z nauk medycznych, biologicznych, farmaceutycznych i nauk pokrewnych. Kierunek prowadzony jest we współpracy z wykładowcami z Wydziału Biologii UW, Wydziału Biotechnologii SGGW oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zajęcia także prowadzone są przez pracowników firm powiązanych z tematyką studiów.

W ramach programu studiów I stopnia realizowane będą przedmioty, takie jak: fizyka, matematyka, chemia ogólna, organiczna, nieorganiczna, analityczna, fizyczna i teoretyczna poszerzone o zagadnienia odnoszące się do problematyki biomedycznej. Student będzie miał również możliwość zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu fizjologii, biochemii, biologii molekularnej, toksykologii, chemii leków oraz powiązanych z nimi dziedzin. Wybrane zajęcia realizowane będą na dwóch różnych poziomach zaawansowania, w zależności od preferencji i ukierunkowania studenta. Znaczącą część programu będą stanowić zajęcia laboratoryjne o dużym stopniu zindywidualizowania. Umożliwią one biegłe posługiwanie się nowoczesną bazą instrumentalną i przyczynią się do kreatywnego rozwiązywania problemów z pogranicza chemii i medycyny.

Absolwenci kierunku osiągną wszystkie efekty kształcenia niezbędne do uzyskania kompetencji inżynierskich dla profilu ogólnoakademickiego. Będą przygotowani do podjęcia pracy w laboratoriach badawczych w branży chemicznej, biomedycznej, farmaceutycznej, spożywczej czy kosmetycznej.