Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Chemia I stopnia – licencjackie

Chcesz studiować chemię? Zawsze pasjonowały Cię doświadczenia?

Sprawdź co Cię czeka…

W ramach pierwszego roku studenci mają zajęcia z matematyki i fizyki, by zrozumieć i móc opisać aspekty zjawisk fizycznych i chemicznych, o których uczą się później. Są też wykłady z chemii ogólnej a zaraz potem z chemii analitycznej. Wiele z tych zajęć to zajęcia laboratoryjne. Nie uczymy chemii teoretycznie ale w praktyce!

Dodatkowo na pierwszym roku odbywają się zajęcia komputerowe oraz wykład z podstaw ochrony własności intelektualnej. Na WChUW fizyki i chemii można uczyć się też po angielsku!

Na drugim roku studenci uczą się już tylko chemii? Tak, kwantowej, organicznej, analitycznej, fizycznej oraz spektroskopii i biochemii. Ten rok jest ważny, gdyż wtedy studenci precyzują swoje chemiczne zainteresowania tak by na trzecim roku zdecydować w jakim laboratorium chcą wykonywać pracę licencjacką. Każda praca wykonana na naszym Wydziale to praca „własnymi rękami w labie”. Każdy projekt licencjacki to osobny problem naukowy w ramach nowoczesnych badań prowadzonych na WChUW.

Ale, ale… zanim studenci zaczną projekty licencjackie to jeszcze przed nimi piąty semestr, na którym poznają krystalografię, technologię chemiczną, chemię nieorganiczną i podstawy przedsiębiorczości.

Wszystkie te przedmioty wzbogacone są o ciekawe zajęcia w nowoczesnych laboratoriach.

I to nie wszystko, ponieważ z puli wykładów studenci mogą jeszcze wybrać wykłady, które są dla nich szczególnie interesujące, m.in: chemia bionieorganiczna, stereochemia, nowoczesne źródła energii, teoria grup w chemii czy inne.

W trakcie trzech lat studiów licencjackich obowiązkowe jest zaliczenie trzech semestrów zajęć z wychowania fizycznego.

Na ostatnim semestrze studenci pracują w swoich wybranych grupach badawczych, prezentują swoje wyniki na seminariach i kończąc…. otrzymują stopień licencjata.