studia I stopnia
Jeśli w systemie irk.uw.edu.pl pojawiła się informacja o kwalifikacji na studia (ZAKWALIFIKOWANY), to znak, że trzeba przygotować komplet wymaganych dokumentów.
Przygotuj:
- świadectwo maturalne– czyli dokument uprawniający do podjęcia studiów.
WAŻNE! Musisz mieć oryginał i kopie (kserokopie, a nie duplikat). Komisja Rekrutacyjna w momencie odbioru poświadcza kopie ze zgodnością z oryginałem. Kopia zostaje w dokumentach, a Ty dostajesz oryginał; - zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów. Skierowanie do lekarza medycyny pracy można wygenerować na swoim koncie IRK, które jest widoczne po wyborze kierunku i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej;
WAŻNE! Na wszystkie kierunki prowadzone przez Wydział Chemii UW wymagane jest zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów. Ostateczny termin złożenia zaświadczenia to 31 sierpnia 2025 roku!DRUKOWANE Z KONTA KANDYDATA(podpowiadamy! Należy uzupełnić wszystkie wymagane rubryki i mieć zaakceptowane przez Komisje Rekrutacyjną zdjęcie do legitymacji. Jeśli nie możesz wydrukować podań sprawdź czy masz wszystko. Warto też wcześniej wgrać zdjęcie spełniające wymogi tj do dowodu osobistego. Wszystkie podania muszą być PODPISANE przez osobę zakwalifikowaną na studia): - ankieta osobowa czyli podanie o przyjęcie na studia;
- podanie o wydanie Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (ELS)
- dowód uiszczenia opłaty za Elektroniczną Legitymację Studencką (22 pln). UWAGA! Wpłaty dokonaj na TEN numer rachunku. To inny numer konta niż za opłatę rekrutacyjną!
- oświadczenie studenta o zapoznaniu się z wysokością opłat za usługi edukacyjny na wybranym kierunku studiów;DODATKOWO
- zaświadczenie o uzyskanym tytule laureata lub finalisty olimpiady stopnia centralnego- jeśli jesteś olimpijczykiem posiadającym uprawnienia do całkowitego zwolnienia z postępowania kwalifikacyjnego
- zaświadczenie o uzyskanym tytule laureata konkursu międzynarodowego, konkursu ogólnopolskiego lub konkursu organizowanego przez uczelnię, który brany jest pod uwagę w postępowaniu kwalifikacyjnym.
- Upoważnienie do złożenia dokumentów – w przypadku gdy dokumenty kandydata składane są przez osobę trzecią.
Od kandydata legitymującego się świadectwem maturalnym lub dyplomem ukończenia studiów wyższych wydanymi za granicą – poza wymienionymi wyżej dokumentami – wymagane są ponadto:
- Poświadczenie świadectwa maturalnego/dyplomu szkoły wyższej w formie legalizacji (lub apostille, jeżeli dokument został wydany przez instytucję działającą w systemie edukacji państwa będącego stroną Konwencji Haskiej z dnia 5 października 1961 r. znoszącej wymóg legalizacji zagranicznych dokumentów urzędowych – Dz. U. z 2005 r. Nr 112, poz. 938 i 939).
- Tłumaczenie przysięgłe na język polski świadectwa lub dyplomu oraz ww. legalizacji / apostille (jeśli zostało sporządzone w języku obcym).
- Zaświadczenie o nostryfikacji świadectwa / dyplomu, jeśli dotyczy kandydata.
W przypadku cudzoziemców dodatkowo:
- Potwierdzenie legalizacji pobytu na terytorium Polski: kopia wizy albo zezwolenia na pobyt stały/osiedlenie się (karty stałego pobytu) albo zezwolenia na pobyt czasowy/zamieszkanie na czas oznaczony (karty czasowego pobytu); do karty czasowego pobytu należy dołączyć decyzję o wydaniu zezwolenia na pobyt czasowy/zamieszkanie na czas oznaczony.
- Kopia dokumentu potwierdzającego status nadany w Polsce (np. Karty Polaka, Karty Uchodźcy).
- Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia studiów wyższych (z tłumaczeniem, jeśli wydane zostało w innym języku niż polski).
- Na studia prowadzone w języku polskim – kopia dokumentu (wraz z oryginałem do wglądu) potwierdzającego znajomość języka polskiego, tj. zaświadczenie o ukończeniu rocznego kursu przygotowawczego do podjęcia nauki w języku polskim w jednostkach wyznaczonych przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego lub certyfikat znajomości języka polskiego wydany przez Państwową Komisję Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego.