Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

List ministra nauki z okazji Dnia Nauki Polskiej

Z okazji Dnia Nauki Polskiej szef MNiSW skierował list do przedstawicieli świata nauki i szkolnictwa wyższego. Pogratulował w nim osiągnięć badawczych, dydaktycznych, wdrożeniowych i organizacyjnych. Nakreślił także priorytety oraz cele swojej działalności na stanowisku ministra nauki.

List do przedstawicieli świata nauki i szkolnictwa wyższego

– Z okazji Dnia Nauki Polskiej pragnę przekazać wszystkim Państwu wyrazy najwyższego uznania. […] Jestem pełen podziwu dla Państwa naukowej pasji, ogromnej wiedzy oraz wybitnych zdolności, które prowadzą do przełomowych odkryć, pionierskich teorii i innowacyjnych wynalazków – czytamy w liście ministra.

Szef resortu nauki zaznaczył, że chciałby, aby znakiem rozpoznawczym jego działalności stał się ożywiony dialog ze środowiskiem naukowym i akademickim. – Jestem przekonany, że nasza współpraca przyniesie konkretne rozwiązania, które ulepszą funkcjonowanie systemu nauki i szkolnictwa wyższego oraz wzmocnią rangę polskiej nauki na arenie międzynarodowej.

Minister Dariusz Wieczorek zachęcił także samorządy studenckie do aktywności i zapewnił, że jednym z kluczowych działań ministerstwa jest stworzenie młodym ludziom jak najlepszych warunków do zdobywania wiedzy i rozwoju zawodowego w Polsce. Jako wyzwanie, któremu chce sprostać, wskazał zacieśnienie współpracy nauki z biznesem. – Tę formę współpracy uważam za warunek konieczny do zwiększenia poziomu innowacyjności i wzrostu gospodarczego naszego kraju – podsumował.

Materiały

List ministra

 

Źródło: www.gov.pl