Pięć projektów nagrodzonych w 2. konkursie programu dla naukowców wizytujących „Tandemy dla doskonałości” wśród laureatów znalazło się dwóch naukowców z WCh UW

Wyłonione w konkursie w Działaniu II.2.1 projekty mają na celu stymulowanie osiągania doskonałości naukowej poprzez zwiększanie poziomu umiędzynarodowienia UW oraz rozpoznawalności badań realizowanych na uczelni.

Do konkursu aplikacje mogli złożyć pracownicy zatrudnieni na wydziale lub w innej jednostce organizacyjnej Uniwersytetu Warszawskiego albo pracownicy zatrudnieni na Uniwersytecie Warszawskim reprezentujący zespół badawczy. Budżet pojedynczego projektu mógł wynosić do 250 tys. zł.

Wśród zwycięskich projektów znalazły się dwa autorstwa naukowców z Wydziału Chemii UW:

• Fizykochemia mikroplastiku i zanieczyszczeń antropogenicznych w regionach polarnych
    Dr Agnieszka Dąbrowska, Wydział Chemii
    Przyznane środki: 234 000,00 PLN
  • Perowskitowe źródła kołowo spolaryzowanego światła
    Dr hab. Wiktor Lewandowski, Wydział Chemii
    Przyznane środki: 250 000,00 PLN

źródło: https://inicjatywadoskonalosci.uw.edu.pl/2023/08/piec-projektow-nagrodzonych-w-2-konkursie-programu-dla-naukowcow-wizytujacych-tandemy-dla-doskonalosci/