Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Pomoc UW dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi

W akcie solidarności z Turcją i Syrią oraz z osobami, które ucierpiały w wyniku trzęsienia ziemi, na Uniwersytecie Warszawskim została uruchomiona zbiórka darów rzeczowych dla poszkodowanych.

Prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW i społeczność uczelni wyrażają solidarność z Turcją i Syrią oraz wszystkimi osobami, które ucierpiały podczas trzęsienia ziemi. Zbiórkę darów na UW koordynuje Wydział Orientalistyczny UW.

Dary można składać w dwóch miejscach:

  • w tymczasowym dziekanacie głównym Wydziału Orientalistycznego, w oficynie Pałacu Tyszkiewiczów Potockich (wejście D, parter), w godz. 9.00-15.00,
  • w tymczasowej siedzibie Wydziału Orientalistycznego UW przy ul. Tynieckiej 15/17, w godz. 8.00-12.00.
Przyjmowane dary

Artykuły przekazywane w ramach zbiórki muszą być nowe. Obecnie najpotrzebniejsze są artykuły, które przydają się w warunkach zimowych:

  • koce,
  • śpiwory,
  • termosy,
  • power banki,
  • grzejniki gazowe,
  • agregaty,
  • przenośne toalety i łazienki,
  • namioty.

Jednostki UW, które chciałyby włączyć się w zbiórkę i zorganizować punkty przyjmowania darów u siebie, mogą skontaktować się z Wydziałem Orientalistycznym pod adresem: orient@uw.edu.pl.

Inne formy pomocy

Studenci UW, których rodziny zostały dotknięte katastrofą, mogą ubiegać się o przyznanie zapomogi. Zapomoga to jednorazowe świadczenie przyznawane osobie, która z przyczyn niezależnych od siebie znalazła się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej. Z tej formy pomocy mogą skorzystać studenci i uczestnicy studiów doktoranckich.

Wniosek jest składany przez USOSweb. Po zalogowaniu na stronie USOSweb na swoje indywidualne konto, należy wejść do zakładki DLA WSZYSTKICH, a następnie WNIOSKI. Należy wypełnić wniosek o zapomogę w roku akademickim 2022/2023.

Maksymalna wysokość zapomogi wynosi 5500 zł, wypłacana jest jednorazowo i może zostać przyznana maksymalnie 2 razy w ciągu roku akademickiego.

W przypadku wątpliwości w zakresie wniosku o zapomogę należy wysłać wiadomość pod adres: zapomogi@uw.edu.pl.
Więcej informacji na temat dostępnych świadczeń znajduje się na stronie Biura ds. Pomocy Materialnej:
https://bpm.uw.edu.pl/zapomogi/
https://bpm.uw.edu.pl/jestes-obcokrajowcem-sprawdz-do-jakich-swiadczen-masz-prawo.

Społeczność UW wspiera także zbiórkę pieniężną oraz zbiórkę darów dla osób poszkodowanych, organizowane przez Ambasadę Turcji w Polsce. Szczegółowe informacje >>

 

Źródło: www.uw.edu.pl