Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Warsztaty o sztucznej inteligencji w medycynie

25 listopada odbędą się warsztaty dla studentów i doktorantów dotyczące wyzwań etycznych związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w kontekście medycznym. Wydarzenie jest częścią projektu nagrodzonego w konkursie na minigranty Uniwersytetu Karola w Pradze i realizowanego w ramach Sojuszu 4EU+. Na warsztaty obowiązują zapisy.

„Sztuczna inteligencja w medycynie – wyzwania etyczne” to tytuł warsztatów organizowanych w ramach projektu „Rethinking AI in healthcare”. Jest on realizowany przez uczelnie Sojuszu 4EU+, którego członkiem jest Uniwersytet Warszawski. Został nagrodzony w konkursie na minigranty Uniwersytetu Karola w Pradze. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich studentów i doktorantów, bez względu na realizowany program studiów/kształcenia. Warsztaty poprowadzi bioetyk Jakub Zawiła-Niedźwiecki z Wydziału Filozofii UW.

Podczas wydarzenia uczestnicy spróbują wspólne zidentyfikować wyzwania etyczne związane z zastosowaniem Artificial Intelligence (AI) w kontekście medycznym (takie jak m.in. bezpieczeństwo danych osobowych, zaufanie i autonomia pacjentów oraz odpowiedzialność personelu medycznego). Podejmą też próbę przedstawienia rozwiązań omawianych problemów.

Warsztaty odbędą się 25 listopada (godz. 12.30–15.30) w siedzibie Samorządu Studentów UW (ul. Krakowskie Przedmieście 24, sala 100, I piętro). Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się przez formularz internetowy >>

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia na Facebooku >>

 

 

Źródło: www.uw.edu.pl