Uniwersytet dla wszystkich – Level up

„Uniwersytet dla wszystkich – Level up”, realizowany jest przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych UW w ramach umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020.

W ramach projektu „Uniwersytet dla wszystkich – Level up” zaplanowano 5 zadań, które mają na celu dostosowanie infrastruktury, usług oraz oferty Uniwersytetu Warszawskiego do potrzeb różnych grup osób z niepełnosprawnościami. Realizowana ankieta wpisuje się w zadanie nr 5 – „Centrum wspierania studentów z zaburzeniami neurorozwojowymi i neurologicznymi”, którego celem jest wypracowanie standardów diagnozy funkcjonalnej i ścieżek wsparcia dla studentów UW z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz specyficznymi trudnościami w uczeniu się (głównie dysleksją rozwojową).

W ramach projektu „Uniwersytet dla wszystkich – Level up” prowadzonego w Biurze ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Centrum Wsparcia Akademickiego BON UW od semestru letniego 2020/21 organizuje innowacyjny program skierowany do studentów ze spektrum autyzmu – program tutoringu studenckiego.

Program polega na wspieraniu studenta ze spektrum autyzmu w funkcjonowaniu na uczelni przez studenta starszego roku, tego samego lub pokrewnego kierunku. Pragniemy dotrzeć z ofertą do studentów, którzy mogliby być zainteresowani udziałem w programie w charakterze tutora, czyli osoby udzielającej wsparcia koledze lub koleżance z niższego roku.
CAŁY CZAS ZE WZGLĘDU NA ZAPOTRZEBOWANIE ZE STRONY STUDENTÓW ZE SPEKTRUM AUTYZMU POSZUKUJEMY KANDYDATÓW NA TUTORÓW/TUTORKI NA NOWY SEMESTR.
Kandydatem/kandydatką na tutora/tutorkę może być student/studentka od drugiego roku studiów licencjackich wzwyż.
Oferujemy umowę o pracę (fragment etatu) na czas określony wspólnie ze studentem-kandydatem.

Rekrutacja ma charakter ciągły.

Wszelkie informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej programu: https://bon.uw.edu.pl/tutoring/

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z psycholożkami CWA BON UW:
Małgorzata Cychowska: m.cychowska3@uw.edu.pl lub Katarzyna Płucienniczak k.pluciennic@uw.edu.pl

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami UW
UNIWERSYTET WARSZAWSKI