Studenci WCh UW w finale konkursu CHEMKATON

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Studenci Wydziału Chemii UW (kierunek chemia medyczna) organizując się w zespół o nazwie Boiling Brains pokonali kilkadziesiąt osób i zakwalifikowali się do Finału ogólnopolskiego konkursu CHEMKATON; WIELKIE WYZWANIE – CHEMIA.

Skład drużyny Boiling Brains:

Donald Koślicki
(lider Zespołu)

Gabriela Hryciuk

Wiktoria Nowakowska

Bartosz Smereczyński

Lista ośmiu Zespołów zakwalifikowanych do Finału

CHEMKATON to unikalna formuła nawiązująca do konkursów typu Grand Challenge, zapoczątkowanych w 2004 r. przez amerykańską agencję DARPA i popularnych 24h Hackathonów.

WIELKIE WYZWANIE – CHEMIA, rozumiane jako zadanie do wykonania, jest mierzalne i możliwe do zrealizowania w ciągu 24 godzin. Konkurs organizowany jest przez Wydziały: Energetyki i Paliw oraz Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Dzięki otwartej formule, zdalnym eliminacjom, minimum formalności i niewielkim kosztom rozwiązania zadania, każdy student zajmujący się chemią ma szansę na udział i zwycięstwo.

Konkurs skierowany jest do wszystkich studentów I i II stopnia polskich uczelni chcących drużynowo sprawdzić swoje umiejętności z zakresu chemii.

Wyzwanie składa się z dwóch etapów. Etap I (eliminacje) jest etapem zdalnym, w którym 2–4-osobowe zespoły przesyłają propozycję rozwiązania zadania podanego przez organizatorów. Etap II (Wielki Finał w AGH) to prawdziwe wyzwanie, do którego zostało zaproszonych tylko 8 najlepszych zespołów. Finał potrwa dokładnie 24 godziny. Główna nagroda dla zwycięskiego zespołu wynosi 12 000 zł.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

Więcej informacji: www.chemkaton.agh.edu.pl