Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Goście z Instytutu Francuskiego i Ambasady Francji

W dniu 17 lipca br. w CNBCh UW odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ambasady Francji w Polsce oraz Instytutu Francuskiego – prof. dr. hab. Jean-Luc Schneiderem – Attaché ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej oraz z p. Emeliną Quintin – koordynatorem ds. współpracy uniwersyteckiej i naukowej.

Spotkanie zainicjował prof. dr. hab. Zygmunt Lalak, prorektor ds. nauki, który wspiera współpracę UW z instytucjami naukowymi z Francji.

W spotkaniu z Uniwersytetu Warszawskiego wzięli udział:

  • prof. dr hab. Ewa Bulska – Dyrektor oraz Konrad Zawadzki – Zastępca Dyrektora Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych;
  • prof. dr hab. Sławomir Sęk – Prodziekan ds. ogólnych i finansów Wydziału Chemii UW;
  • dr Tomasz Krawczyk – Z-ca Dyrektora, Ewa Serafin – Prusator, Maciej Tarkowski – Laboratorium cyfrowe humanistyki z Centrum Kompetencji Cyfrowych;
  • dr hab. Krzysztof Jan Turzyński, prof. ucz – Prodziekan dr. Studenckich z Wydziału Fizyki;
  • dr hab. inż. Przemysław Dubel – Dyrektor, Adam Kurman – kierownik Sekcji Projektów z Uniwersyteckiego Ośrodka Transferu Technologii.

Spotkanie dotyczyło nawiązania wzajemnej współpracy w zakresie realizacji wspólnych projektów m.in. dotyczących komercjalizacji badań naukowych, promowania i rozwoju wymiany naukowej pomiędzy Francją i Polską, promowania własności intelektualnej na uczelni i poza nią, stosowanych programów informatycznych wspomagających zarządzanie własnością intelektualną oraz procesami komercjalizacji. Koordynatorem współpracy jest dr hab. inż. Przemysław Dubel z Uniwersyteckiego Ośrodku Transferu Technologii UW.

Ambasada Francji w Polsce i Instytut Francuski mają za zadanie wspierać i zachęcać do rozwoju współpracy naukowej między Francją i Polską, realizowanej w ramach dwustronnych i wielostronnych porozumień lub na poziomie europejskim (program H2020, JPI, ERC etc.). Prowadzą wiele programów, które skierowane są do francuskich i polskich zespołów badawczych zainteresowanych zainicjowaniem współpracy. We współpracy z polskimi i francuskimi instytutami badawczymi organizują szereg wydarzeń o wspólnej tematyce dot. badań naukowych i technologicznych, które adresowane są (w zależności od rodzaju wydarzenia) do szerokiej publiczności i środowisk naukowych.

 

 

 

 

 

 

Źródło: www.cnbch.uw.edu.pl