Wykład PTChem 15.11.2018
09 listopada 2018

W imieniu zarządu Oddziału Warszawskiego PTChem pragniemy serdecznie zaprosić na wykład pt. „Electron beam driven reactions in a Transmission Electron Microscope”, który wygłosi Prof. Mark H Rümmeli.

Wykład odbędzie się w najbliższy czwartek 15go listopada 2018 r. o godz. 16:00, UWAGA, w Gmachu Technologii Chemicznej PW, Aula Czochralskiego, ul Koszykowa 75.

Więcej informacji


Jesteśmy częścią Niepodległej 1918-2018
08 listopada 2018

Uroczystość poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę gmachu Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Wawelskiej w Warszawie

Prezydent RP Ignacy Mościcki dokonuje aktu złożenia kamienia węgielnego. Za prezydentem stoi komisarz Rządu na m.st. Warszawę Władysław Jaroszewicz, obok rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Stefan Pieńkowski, z prawej adiutant prezydenta RP kpt. Józef Hartman.

 

(Materiał pochodzi z serwisu www.szukajwarchiwach.pl ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego)


Jesteśmy częścią Niepodległej 1918-2018

Uroczystość poświęcenia Gmachu Chemii oraz otwarcie Zakładu Chemii Nieorganicznej Uniwersytetu Warszawskiego (Uniwersytetu Józefa Piłsudskiego) przy ulicy Wawelskiej 17 w Warszawie

Prezydent RP Ignacy Mościcki (w środku) oprowadzany przez prof. Kazimierza Jabłczyńskiego podczas zwiedzania Gmachu Chemii. Z prawej adiutant prezydenta RP major Józef Hartman.

 

(Materiał pochodzi z serwisu www.szukajwarchiwach.pl ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego)


Jesteśmy częścią Niepodległej 1918-2018

Uroczystość poświęcenia Gmachu Chemii oraz otwarcie Zakładu Chemii Nieorganicznej Uniwersytetu Warszawskiego (Uniwersytetu Józefa Piłsudskiego) przy ulicy Wawelskiej 17 w Warszawie

Uczestnicy uroczystości. Widoczni m.in. dziekan wydziału teologii katolickiej ks. dr Piotr Chojnacki (przemawia), prezydent Ignacy Mościcki (siedzi na pierwszym planie), adiutant prezydenta RP major Józef Hartman (stoi za prezydentem), siedzą w pierwszym rzędzie od prawej: wicepremier Eugeniusz Kwiatkowski, minister wyznań religijnych i oświecenia publicznego Wojciech Świętosławski, minister przemysłu i handlu Antoni Roman. W głębi z lewej przy kaloryferze siedzi zastępca komendanta miasta płk Edward Czuruk.

 

(Materiał pochodzi z serwisu www.szukajwarchiwach.pl ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego)


Spotkanie European Institute of Innovation and Technology (EIT)
07 listopada 2018

8 listopada 2018 w godzinach 9-16 w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie 20 Europejski Instytut Innowacji i Technologii wraz z sześcioma wspólnotami wiedzy i innowacji działającymi w jego strukturach organizuje spotkanie informacyjneć. Przedstawiciele EIT Food, EIT InnoEnergy, Climate-KIC, EIT Health, EIT RawMaterials oraz EIT Digital przybliżą swoje organizacje, zaprezentują projekty realizowane w naszym regionie oraz przedstawią możliwości nawiązania współpracy lub zostania beneficjentem programów EIT. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie doskonałą okazją do poznania polskich partnerów wspólnot wiedzy i innowacji, przedstawienia potencjału własnych organizacji mogącego posłużyć za bazę do rozwoju wspólnych przedsięwzięć, nawiązania wartościowych kontaktów. Spotkanie zakończy się dyskusją na temat możliwości popularyzacji innowacyjnych rozwiązań i zwiedzaniem wystaw Centrum Nauki Kopernik. Więcej szczegółów poniżej oraz w dołączonej agendzie wydarzenia.

W celu zarejestrowania się na wydarzenie prosimy wypełnić formularz dostępny pod poniższym adresem:
https://www.eventbrite.co.uk/e/meet-eit-community-spotkanie-informacyjne-eit-registration-51979166085

Tego samego dnia będzie też możliwość przyjrzenia się działaniom EIT w praktyce. EIT Food organizuje polską edycję EIT Food RIS Demo Days, na którą również zapraszamy. Odbywające się w kilkunastu krajach Europy sesje prezentacji start-upów z branży żywnościowej, tego dnia zgromadzą polskie podmioty rywalizujące w konkursie o EIT Food RIS Innovation Grants. Na to wydarzenie zapraszamy na ulicę Bracką 25 piętro 3 do przestrzeni ‚Marzyciele i Rzemieślnicy’.

Agenda

Zapraszamy!


Zakończenie Studiów Podyplomowych dla Nauczycieli Chemii-RELACJA
30 października 2018

W dniu 29 września 2018 roku odbyło się uroczyste wręczenie świadectw uczestnikom 22. edycji Studiów Podyplomowych dla Nauczycieli Chemii.


Konsultacje w sprawie ustawy 2.0
24 października 2018

Szanowni Państwo,

w dn. 6 i 7 listopada na Uniwersytecie Warszawskim odbędą się otwarte spotkania dotyczące planowanych na uczelni zmian wynikających z ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. W konsultacjach mogą uczestniczyć wszyscy członkowie społeczności UW: studenci, doktoranci, pracownicy i absolwenci. Na spotkania obowiązuje rejestracja.

Terminy i miejsca spotkań:
– 6 listopada, godz. 15:00, Kampus Ochota, Wydział Fizyki (ul. Pasteura 5), sala 0.03
– 7 listopada, godz. 16:00, Kampus Główny, Collegium Politicum, aula im. J. Baszkiewicza

Więcej informacji: https://www.uw.edu.pl/rejestracja-na-spotkania-dot-nowej-ustawy/


Seminarium prof. Richarda Spontaka 25.10.2018

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że w ramach programu Visiting Professor Programme,  Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego, gości Pana prof. Richarda Spontaka z NS State University w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Prof. Spontak opublikował ponad 100 artykułów w recenzowanych czasopismach, a jego prace zostały przedstawione na okładce Microscopy Research and Technique i Langmuir.

Zainteresowania naukowe profesora, obejmują efekty mieszania homo/kopolimeru, architektury molekularnej, sekwencjonowania monomeru i solwatacji na zachowanie fazowe mikrostrukturalnych układów polimerowych.

25 października (czwartek) o godz. 16.00 w Auli B, w CNBCh UW, prof. R. Spontak wygłosi seminarium zatytułowane:

„Photodynamic:  Polymers as Comprehensive Self-Sterilizing Materials: Staying Ahead of a Growing Global Threat”, na które serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.vpp.cnbch.uw.edu.pl

Biuro Visiting Professor Programme

Abstract

CV prof. Richard Spontak


Wybory do organów Samorządu Studenckiego 29.10.2018
21 października 2018

Już 29.10.2018 (poniedziałek) w godzinach 9:30-15:30 w holu głównym odbędą się na naszym Wydziale wybory do organów Samorządu Studenckiego! Jeśli chcesz robić coś więcej i działać dla dobra społeczności akademickiej to okazja właśnie dla Ciebie!

Komisja Wyborcza przeprowadzi wybory do nast. organów:
→ Zarządu Samorządu Studentów Wydziału Chemii (5 mandatów)
→ Rady Wydziału Chemii (9 mandatów)
→ Parlamentu Studentów UW (2 mandaty)
Kandydatury należy składać na piśmie w biurze ZSS UW do dnia 26.10.2018 roku w godzinach pracy biura, tj. 9:00 – 17:00.

Pamiętajcie o zabraniu ważnej legitymacji studenckiej lub innego dokumentu potwierdzającego Wasz status studenta!

Wszystkich kandydatów zachęcamy do prezentacji swoich kandydatur w dyskusji tego wydarzenia. Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1127730170711204/
Do zobaczenia przy urnie!

Kontakt z Komisją Wyborczą Samorządu Studentów UW: komisjawyborcza@samorzad.uw.edu.pl
Więcej informacji o wyborach i uchwały KW SS UW na stronie: ukw.samorzad.uw.edu.pl


Spotkanie psychoedukacyjne dotyczące stresu 23.10.2018
19 października 2018

Wydział Psychologii UW oraz Centrum Pomocy Psychologicznej UW zapraszają wszystkich studentów oraz pracowników do udziału w spotkaniu psychoedukacyjnym dotyczącym stresu.
Wspólne odstresowanie odbędzie się 23 października o godz. 18.00 w BUW-ie (sala 256). Wstęp wolny. 

O różnych sposobach radzenia sobie ze stresem opowiedzą dr Szymon Chrząstowski, psychoterapeuta i kierownik CPP UW, oraz Miejski Drwal, czyli Piotr Szczurek, trener personalny.

Spotkanie dla wszystkich, którzy chcą być w dobrej kondycji.

Zapraszamy!

Wydarzenie na Facebook’u