Wykład z ciekawej chemii 23.01.2020
16 stycznia 2020

Dnia 23 stycznia 2020 r. o godzinie 16.00 w Auli Wydziału Chemii UW, ul. Pasteura 1 odbędzie się wykład z ciekawej chemii dla uczniów szkół średnich dr Joanny Jankowskiej pt.: „Chemia, światło i nowe technologie: jak fotony otwierają w chemii zupełnie nowe możliwości”.

Serdecznie zapraszamy!


Spotkanie informacyjne dot. Akademii Liderów
15 stycznia 2020

21 stycznia odbędzie się spotkanie informacyjne dla przyszłych uczestników Akademii Liderów – programu rozwoju kompetencji skierowanego do pracowników administracji UW.

Wiosną tego roku rozpocznie się Akademia Liderów – program szkoleniowy dla kadry kierowniczej Uniwersytetu Warszawskiego. Zakończono prace nad programem szkoleń. Niebawem rozpocznie się rejestracja uczestników.

21 stycznia odbędzie się spotkanie informacyjne dla przyszłych uczestników Akademii Liderów, podczas którego zaprezentowane zostaną:

 • główne założenia programu szkoleniowego,
 • zakres merytoryczny szkoleń po uwzględnieniu efektów przeprowadzonych konsultacji, warsztatów, badania ankietowego i rekomendacji zespołu rektorskiego,
 • szczegółowe zasady udziału w Akademii Liderów, rejestracji uczestników i terminów szkoleń.

W spotkaniu weźmie udział zespół odpowiedzialny za program merytoryczny Akademii – dr hab. Mirosława Huflejt-Łukasik, dr Dorota Kobylińska, dr Piotr Pawłowski i dr Rafał Stefański.

Spotkanie odbędzie się 21 stycznia, w godz. 14:00-15:30 w auli A/B na parterze budynku Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych na Kampusie Ochota (ul. Żwirki i Wigury 101).

Rejestracja na spotkanie trwa do 19 stycznia do końca dnia i odbywa się za pośrednictwem platformy dostępnej pod adresem www.szkolenia-rozwoj.uw.edu.pl.

Logowanie do platformy odbywa się za pomocą konta CAS – instrukcja logowania dostępna jest tutaj.

Platforma www.szkolenia-rozwoj.uw.edu.pl. będzie narzędziem służącym do rejestracji uczestników Akademii Liderów, a docelowo także do komunikacji dla osób biorących udział w programie. Na platformie będą też zamieszczane materiały merytoryczne dotyczące szkoleń.

Więcej informacji o działaniach związanych z Akademią Liderów znaleźc można na stronie ZIP: www.zip.uw.edu.pl.

 

Źródło: www.uw.edu.pl


Badanie jakości usług oferowanych przez BUW – ankieta
13 stycznia 2020

Od 3 stycznia pod adresem https://buw.webankieta.pl/ dostępna jest ankieta Badanie jakości usług oferowanych przez BUW. Skierowana jest do użytkowników BUW, ale również do tych osób, które z pewnych względów nie odwiedzają biblioteki na Dobrej. Chcielibyśmy poznać te powody.

W dniach 13-19 stycznia będzie możliwość wypełnienia ankiety w wersji papierowej w BUW. Będzie rozdawana przez studentów – wolontariuszy oraz dostępna w Informatorium, Wypożyczalni i Czytelniach.

Oddział Promocji, Wystaw i Współpracy
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie


Konwersatorium im. Jerzego Pniewskiego-Wydział Fizyki 13.01.2020
09 stycznia 2020

W poniedziałek, 13 stycznia 2020 r. o godz 16.30 w sali 0.03 odbędzie się konwersatorium im. Jerzego Pniewskiego i Leopolda Infelda, na którym Prof. Rafał Demkowicz-Dobrzański z Wydziału Fizyki UW wygłosi wykład zatytułowany:

Quantum technologies A.D. 2020 – expectations vs. reality

Abstract:

Quantum computers, quantum cryptography, quantum sensors and quantum internet are just a couple of highlight concepts of the rapidly developing field of quantum technologies. We have made a long journey from the times when many physicists believed that we will never be able to manipulate, control and observe individual quantum systems. Nevertheless, we are still at the point were quantum devices are more a technological curiosity rather than practical and robust commercial products. There are a few challenges we still need to overcome to make the quantum technology dream come true and they seem… not to be completely hopeless.

Przed konwersatorium, od godz. 16, zapraszamy na nieformalne dyskusje przy kawie i ciastkach w holu przed salą 0.03


Wykład prof. Krzysztofa Kuczery 9.01.2020
02 stycznia 2020

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. Krzysztofa Kuczery z University of Kansas, USA, gościa projektu Visiting Professor Programme.

Profesor jest gościem Grupy Badawczej Laboratorium Fizykochemii Materiałów, kierowanej przez dr. hab. Roberta Szoszkiewicza, prof. UW.

Wykład zatytułowany „Multiple timescales of peptide folding from computer simulations”, odbędzie się 9 stycznia (czwartek), od godz. 11.00, w CNBCh UW, w sali 0.38.

Zapraszamy!

Więcej informacji o profesorze: www.vpp.uw.edu.pl.

Wykład


Uniwersytet charytatywnie
30 grudnia 2019

Na pięciu uniwersyteckich aukcjach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można wylicytować m.in. warsztaty matematyczne dla osób od lat 5 do 105, poprowadzenie audycji w Radiu Kampus oraz weekend w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Aukcje trwają do 9 stycznia. Dochód z nich wesprze 28. finał WOŚP.

 • Audycja w Radiu Kampus
  Na aukcji można wylicytować poprowadzenie muzycznej audycji „Alternator” na antenie Radia Kampus 97,1fm.
  Przejdź do aukcji >>
 • Zwiedzanie Gabinetów Zbiorów Specjalnych
  Zwycięzca aukcji będzie mógł z przewodnikiem zwiedzić Gabinet Zbiorów Specjalnych Biblioteki Uniwersyteckiej, w którym znajdują się m.in. stare druki, rękopisy, ryciny, zbiory muzyczne i kartograficzne.
  Przejdź do aukcji >>
 • Warsztaty matematyczne
  Przedmiotem aukcji są warsztaty z prof. Jerzym Tyszkiewiczem z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW. Warsztaty mogą być przeprowadzone dla jednej, kilku lub kilkunastu osób w dowolnym wieku.
  Przejdź do aukcji >>
 • Sesja fotograficzna
  Na aukcji wylicytować można sesję fotograficzną we wnętrzach i plenerach uniwersytetu, m.in. w Sali Złotej Pałacu Kazimierzowskiego, Sali Kolumnowej oraz Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich.
  Przejdź do aukcji >>
 • Pobyt w Chęcinach
  Zwycięzca aukcji będzie mógł spędzić weekend w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej UW w Chęcinach położonym w Górach Świętokrzyskich.
  Przejdź do aukcji >>

 

Źródło: www.uw.edu.pl


Noc Biologów 2020

Globalne zmiany środowiska to temat przewodni kolejnej Nocy Biologów na Uniwersytecie Warszawskim. Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Biologii oraz Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych. Wykłady, warsztaty, pokazy i inne atrakcje przygotowane dla miłośników przyrody odbędą się 10 stycznia.

Noc Biologów to cykliczne wydarzenie popularnonaukowe skierowane do wszystkich pasjonatów przyrody – dorosłych, młodzieży i dzieci. Pomysł na jego organizację pojawił się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie odbywa się w trzydziestu czterech ośrodkach naukowych na terenie całego kraju.

Noc Biologów na Uniwersytecie Warszawskim przygotowywana jest przez Wydział Biologii oraz Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych. Dziewiąta edycja odbędzie się 10 stycznia w godz. 17.00-23.30. W programie przewidziano wiele wykładów, warsztatów, pokazów i innych atrakcji, które połączy jeden temat przewodni: globalne zmiany środowiska. Wśród nich znajdą się m.in.:

 • stoisko „Instrukcja obsługi środowiska”;
 • warsztaty „Dokąd wyprowadzą się niedźwiedzie polarne?”, „Co zmiata herbata? Czyli o wolnych rodnikach i właściwościach antyoksydacyjnych”, „Naturalne kosmetyki: zrób to sam”;
 • wykłady „Plastik opanowuje oceany. Co robić?”, „2 kg szczęścia: mikrobiom człowieka”, „Trucizny w Grze o tron”.

Wykłady i zajęcia poprowadzą nie tylko pracownicy Wydziału Biologii, ale także naukowcy z pokrewnych instytucji, popularyzatorzy nauki oraz osoby zaangażowane w ochronę środowiska.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Obowiązuje jednak system zapisów na warsztaty. System rezerwacji dla osób indywidualnych będzie otwarty od 2 stycznia (godz. 18.00) do 3 stycznia (godz. 24.00). Linki do rejestracji dostępne będą na stronach: fanpage Nocy Biologów na FB oraz www.nocbiologow.home.pl. Na stronie Nocy Biologów można się również zapoznać z harmonogramem wykładów i warsztatów.

 

Źródło: www.uw.edu.pl


23 grudnia 2019


Wigilia Wydziałowa 2019 [RELACJA]
22 grudnia 2019

20 grudnia 2019 r. (piątek) o godzinie 13.00 w holu głównym Wydziału Chemii odbyła się Wigilia.

Pracownicy, Doktoranci i Studenci zgromadzili się przy pięknie ustrojonej choince. Na początku głos zabrał Dziekan dr hab. Andrzej Kudelski, prof. ucz., który złożył wszystkim życzenia świąteczne. Potem nastąpił ważny moment dla całej społeczności Wydziału – inauguracja książki „Warszawska Chemia Uniwersytecka” pod redakcją prof. dr. hab. Rafała Sicińskiego i mgr Karoliny Dudzińskiej.

Ciekawym punktem uroczystości było wystąpienie Kierownika studiów doktoranckich – prof. dr. hab. Michała Ksawerego Cyrańskiego, który złożył obecnym życzenia po góralsku.

Później wszyscy tradycyjnie podzielili się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego najlepszego. Na zakończenie uroczystości Dziekan zaprosił zebranych na smaczny poczęstunek złożony z wigilijnych potraw.

Natomiast 17 grudnia (wtorek) o godzinie 18.00 w Strefie Studenckiej odbyła się Wigilia Chemików – spotkanie podsumowujące działalność Zarządu Samorządu Studentów Wydziału Chemii UW.


Życzenia świąteczne
20 grudnia 2019

Wesołych Świąt wszystkim studentom, doktorantom, pracownikom, absolwentom i przyjaciołom Uniwersytetu Warszawskiego życzy zespół rektorski.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia prof. Marcin Pałys, rektor UW, w imieniu zespołu rektorskiego, składa całej społeczności akademickiej życzenia zdrowia, spokoju i radości.

 

 

Źródło: www.uw.edu.pl