Spotkanie dotyczące zmian kadrowych – transmisja online
10 grudnia 2019

10 grudnia na kampusie na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się spotkanie dla społeczności UW dotyczące zmian kadrowych wynikających z nowego Statutu uczelni. Transmisja spotkania dostępna będzie tutaj.

Spotkanie dot. spraw kadrowych odbędzie się 10 grudnia, w godz. 15-18 na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu (dawna Biblioteka Uniwersytecka, aula, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) – link do rejestracji.

Podczas spotkania poruszone zostaną m.in. kwestie: ścieżek kariery, zatrudnienia w drodze konkursów, procedury awansu wewnętrznego oraz pensum nauczyciela akademickiego.

Uwzględnione zostaną także tematy zgłaszane wcześniej przez członków społeczności UW. Będzie również możliwość zadawania pytań na sali.

Pierwsze spotkanie dotyczące zmian kadrowych odbyło się 3 grudnia na kampusie na Ochocie. Zapis video spotkania dostępny jest tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=DQ8iq3wzreE

Transmisja online

Materiały ze spotkań dot. organizacji kształcenia

Spotkania dotyczące organizacji kształcenia odbyły się 13 listopada na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu oraz 26 listopada na kampusie na Ochocie. Dostępny jest zapis video obydwu spotkań, a także prezentacje prof. Jolanty Choińskiej-Miki, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia oraz prof. Andrzeja Tarleckiego, prorektora ds. kadrowych i polityki finansowej pokazywane w trakcie spotkań. Przejdź do materiałów >>

 

Źródło: www.uw.edu.pl


Akcja „UW gratuluje Oldze Tokarczuk”
09 grudnia 2019

9 i 10 grudnia na Uniwersytecie Warszawskim odbywać się będzie akcja „UW gratuluje Oldze Tokarczuk”. Członkowie społeczności akademickiej Uniwersytetu będą mieli okazję pogratulować noblistce z okazji wręczenia nagrody. Autorka takich powieści jak „Księgi Jakubowe” czy „Bieguni” jest absolwentką Wydziału Psychologii UW.

10 grudnia w Sztokholmie Olga Tokarczuk odbierze literacką Nagrodę Nobla przyznaną za rok 2018. Pisarka jest uznawana za jedną z najwybitniejszych przedstawicielek literatury najnowszej w Polsce i na świecie. W swoim dorobku ma m.in. powieści, zbiory esejów, tom poetycki i scenariusze filmowe. Za swoją twórczość została uhonorowana wieloma nagrodami, w tym The Man Booker International Prize 2018 za powieść „Bieguni” (Flights) i Nagrodą Literacką „Nike” za powieści: „Bieguni” (2008) i „Księgi Jakubowe” (2015).

Olga Tokarczuk z wykształcenia jest psychologiem. W 1987 roku ukończyła studia na Wydziale Psychologii UW. Jest piątym polskim laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury i zarazem jedną z trzech osób w tym gronie, obok Henryka Sienkiewicza i Czesława Miłosza, które studiowały na Uniwersytecie Warszawskim.

Z okazji wręczenia Nagrody przez Komitet Noblowski na uczelni w dniach 9 i 10 grudnia odbędzie się akcja „UW gratuluje Tokarczuk”. Celem inicjatywy jest zachęcenie studentów i pracowników Uniwersytetu do dołączenia do gratulacji składanych Noblistce poprzez sfotografowanie się ze specjalną ramką okolicznością. Plansza nawiązuje do twórczości Olgi Tokarczuk oraz zawiera cytat z listu pisarki skierowanego do prof. Marcina Pałysa, rektora UW.

Każda osoba biorąca udział w akcji będzie mogła udostępnić zdjęcie w mediach społecznościowych oznaczając je nazwą profilu Uniwersytetu oraz hashtagami #UWgratulujeTokarczuk i #NoblistkajestzUW. Organizatorem akcji jest Biuro Prasowe Uniwersytetu Warszawskiego.

Zdjęcia z ramką okolicznościową będzie można zrobić 9 grudnia w godzinach 9.00-10.00 oraz w czasie przerw pomiędzy zajęciami na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu, w okolicach dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej oraz Bramy Głównej. 10 grudnia w godzinach 11.00-13.00 ramka będzie dostępna przy wejściu do Biblioteki Uniwersyteckiej (ul. Dobra 55/56).

W obchody wręczenia Nagrody Nobla włączają się także jednostki UW. Wydział Psychologii zaprasza 10 grudnia m.in. do udziału w konkursie i interdyscyplinarnym czytaniu opowiadania Olgi Tokarczuk. Więcej informacji znajduje się na stronach Wydziału: http://psych.uw.edu.pl/ oraz  https://pl-pl.facebook.com/WydzialPsychologiiUW/ Na wspólne oglądanie wręczenia Nagrody Nobla zaprasza także Wydział Polonistyki: https://www.facebook.com/events. W Instytucie Lingwistyki Stosowanej odbędzie się Dzień Noblowski: https://www.ils.uw.edu.pl/.

Decyzją Akademii Szwedzkiej i Fundacji Noblowskiej w tym roku przyznano dwie literackie Nagrody Nobla – za rok 2018 i za rok 2019. Tę ostatnią otrzymał austriacki pisarz i tłumacz, Peter Handke.

Transmisję wręczenia nagród będzie dostępna online 10 grudnia od godz. 16.30 pod adresem: https://www.nobelprize.org/

#UWgratulujeTokarczuk #NoblistkajestzUW

Przebieg akcji będzie można śledzić także na profilach Uniwersytetu w mediach społecznościowych:

https://twitter.com/UniWarszawski
https://www.facebook.com/fanpageUW
https://www.instagram.com/uniwersytetwarszawski/

 

Źródło: www.uw.edu.pl


Konferencja „Analiza Chemiczna w Ochronie Zabytków” 5-6.12.2019
05 grudnia 2019

Uprzejmie informujemy, że 5-6 grudnia 2019 roku, w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego, w auli C, odbywać się będzie dziewiętnasta edycja konferencji Analiza Chemiczna w Ochronie Zabytków.

Organizatorami konferencji są:
– Zespół Analizy Spektralnej Komitetu Chemii Analitycznej PAN
– Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego
– Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego
– Państwowe Muzeum Archeologiczne
– Wydawnictwo Malamut

Więcej informacji o konferencji, można znaleźć na stronie: http://analizazabytkow.pl/


Spotkanie dot. zmian kadrowych – transmisja online
03 grudnia 2019

3  grudnia o godz. 15.00 na kampusie na Ochocie odbędzie się spotkanie dla społeczności UW dotyczące zmian kadrowych wynikających z nowego Statutu uczelni. Transmisja ze spotkania dostępna będzie online. Zapraszamy również do zapisów na II spotkanie dotyczące spraw kadrowych, które odbędzie się 10 grudnia.

Transmisja online

Zapisy na spotkanie 10 grudnia

II spotkania dot. spraw kadrowych odbędzie się 10 grudnia, godz. 15-18 na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu (dawna Biblioteka Uniwersytecka, aula, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) – link do rejestracji.

Podczas spotkania poruszone zostaną m.in. kwestie: ścieżek kariery, zatrudnienia w drodze konkursów, procedury awansu wewnętrznego oraz pensum nauczyciela akademickiego.

Zachęcamy do przesyłania na adres pytania.spotkania@uw.edu.pl zagadnień związanych ze sprawami kadrowymi, które wymagają z Państwa punktu widzenia szczegółowych wyjaśnień. Tematy te zostaną uwzględnione w trakcie spotkania. Będzie również możliwość zadawania pytań na sali.

Materiały ze spotkań dot. organizacji kształcenia

13 listopada na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu oraz 26 listopada na kampusie na Ochocie odbyły się spotkania otwarte dla społeczności UW dotyczące zmian w organizacji dydaktyki. Dostępny jest zapis video obydwu spotkań, a także pokazywane w ich trakcie prezentacje – prof. Jolanty Choińskiej-Miki, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia oraz prof. Andrzeja Tarleckiego, prorektora ds. kadrowych i polityki finansowej. Przejdź do materiałów >>

 

Źródło: www.uw.edu.pl


Seminarium Naukowe-Narodowy Instytut Leków 5.12.2019
02 grudnia 2019

W imieniu Zastępcy Dyrektora ds. Naukowych NIL, dr hab. Arkadiusza Szterka, prof. NIL, serdecznie zapraszamy na seminarium naukowe, które odbędzie się w najbliższy czwartek, dnia 5 grudnia br. o godz. 10:00, w siedzibie Instytutu przy ul. Chełmskiej 30/34 w Warszawie, w sali konferencyjnej na III piętrze (pok. 364).

Seminarium pt.: „Neutralizacja toksyny cholery przez ekstrakty roślinne” wygłosi: dr Magdalena Komiażyk-Mikulska, reprezentująca Zakład Biotechnologii Leków i Bioinformatyki NIL.


DKMS 2.12.2019 WCh
01 grudnia 2019

#DKMS Podaruj Prezent z Krwi i Kości! 🎅
Grudzień to czas dawania prezentów, podarujmy ten najważniejszy – szansę na uratowanie życia 💝🎁
Już jutro po raz kolejny na naszym Wydziale odbędzie się rejestracja potencjalnych Dawców komórek macierzystych. Wszystko to, by pomóc Pacjentom chorym na nowotwory krwi.

Wolontariuszy znajdziecie w holu w godzinach:
➡️9:30 – 15:30⬅️

Rejestracja to tylko klika minut, polega na:
– przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego,
– pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka,
– wypełnieniu formularza rejestracyjnego z podstawowymi danymi osobowymi.

Więcej informacji znajdziecie na www.dkms.pl

 


PlanszUWki mikołajówki! 5.12.2019


Warto sprawiać sobie nieoczekiwane prezenty, szczególnie z takiej okazji jaką są Mikołajki ☺️🎅 W ramach przerwy od nauki, wykładów i pisania sprawek Samorząd Studentów Wydziału Chemii przygotował dla Was specjalny wieczór – kolejną edycję tak lubianych przez Was chemicznych planszUWek! 🤪 Będzie mnóstwo dobrej zabawy, uśmiechu i zaciętych rozgrywek. Wpadnij na partyjkę swoich ulubionych gier planszowych!

🎲 Gier będzie naprawdę dużo, ale jeśli nadal boisz się, że zabraknie twojej ulubionej – to śmiało możesz wziąć ją ze sobą! 🎲
Zabierajcie też ze sobą znajomych, rodzinę czy psa i spędźmy ten wieczór razem 🤗

Widzimy się już
0️⃣5️⃣.1️⃣2️⃣
O 18:00 🕒 w Strefie Studenckiej
DO ZOBACZENIA!

Organizatorzy: Samorząd Studentów Wydziału Chemii UW


Spotkania dot. spraw kadrowych
27 listopada 2019

3 i 10 grudnia odbędą się spotkania dla społeczności UW dotyczące zmian w sprawach kadrowych wynikających z nowego Statutu Uniwersytetu Warszawskiego.

Wraz z nowym rokiem akademickim wszedł w życie Statut Uniwersytetu Warszawskiego uchwalony w czerwcu tego roku przez Senat naszej uczelni. Zmianie uległy również inne ważne dokumenty, m.in. Regulamin studiów, Regulamin organizacyjny oraz Regulamin pracy. W najbliższych tygodniach powstaną też nowe regulaminy jednostek oraz Regulamin wynagradzania. Wypracowane rozwiązania otwierają przed pracownikami nowe możliwości, pozwalające w sposób bardziej elastyczny planować ścieżkę swojej kariery. Chcielibyśmy Państwu opowiedzieć o tym, jak wprowadzone zmiany będą przekładać się na warunki rozwoju poszczególnych pracowników, jednostek organizacyjnych oraz całej naszej uczelni – Marcin Pałys, rektor UW

Zapisy na spotkania dot. spraw kadrowych

Spotkania dot. spraw kadrowych odbędą się:

  • 3 grudnia, godz. 15-18 na kampusie na Ochocie (Aula Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW, ul. Żwirki i Wigury 101) – spotkanie dotyczące spraw kadrowych – link do rejestracji
  • 10 grudnia, godz. 15-18 na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu (dawna Biblioteka Uniwersytecka, aula, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) – spotkanie dotyczące spraw kadrowych – link do rejestracji

Podczas spotkań poruszone zostaną m.in. kwestie: ścieżek kariery, zatrudnienia w drodze konkursów, procedury awansu wewnętrznego oraz pensum nauczyciela akademickiego.

Zachęcamy do przesyłania na adres pytania.spotkania@uw.edu.pl zagadnień związanych ze sprawami kadrowymi, które wymagają z Państwa punktu widzenia szczegółowych wyjaśnień. Tematy te zostaną uwzględnione w trakcie spotkań. Będzie również możliwość zadawania pytań na sali.

Spotkania dot. organizacji kształcenia

13 oraz 26 listopada odbyły się spotkania dla społeczności UW dot. zmian w organizacji kształcenia.

 

Źródło: www.uw.edu.pl


Materiały ze spotkań dot. organizacji kształcenia

13 listopada na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu oraz 26 listopada na kampusie na Ochocie odbyły się spotkania otwarte dla społeczności UW dotyczące zmian w organizacji dydaktyki. Dostępny jest zapis video obydwu spotkań, a także pokazywane w ich trakcie prezentacje – prof. Jolanty Choińskiej-Miki, prorektor ds. studentów i jakości kształcenia oraz prof. Andrzeja Tarleckiego, prorektora ds. kadrowych i polityki finansowej.

Prezentacja prorektor ds. studentów i jakości kształcenia prof. Jolanty Choińskiej-Miki

Prezentacja prorektora ds. kadrowych i polityki finansowej prof. Andrzeja Tarleckiego

Nagranie video ze spotkania 13 listopada 2019 r.

Nagranie video ze spotkania 26 listopada 2019 r.

Spotkania dot. spraw kadrowych

W grudniu odbędą się dwa kolejne spotkania dla społeczności UW. Tym razem poświęcone będą zmianom w sprawach kadrowych. W ich trakcie poruszone zostaną m.in. tematy: ścieżek kariery, zatrudnienia w drodze konkursów, procedury awansu wewnętrznego oraz pensum nauczyciela akademickiego.

  • 3 grudnia, godz. 15-18 na kampusie na Ochocie (Aula Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW, ul. Żwirki i Wigury 101) – spotkanie dotyczące spraw kadrowych – link do rejestracji
  • 10 grudnia, godz. 15-18 na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu (dawna Biblioteka Uniwersytecka, aula, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) – spotkanie dotyczące spraw kadrowych – link do rejestracji

Zachęcamy do przesyłania na adres pytania.spotkania@uw.edu.pl zagadnień związanych ze sprawami kadrowymi, które wymagają z Państwa punktu widzenia szczegółowych wyjaśnień. Tematy te zostaną uwzględnione w trakcie spotkań. Będzie również możliwość zadawania pytań na sali.

 

Źródło: www.uw.edu.pl


Miastotwórcza rola Uniwersytetu Warszawskiego 9.12.2019

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego

oraz

Dyrektor Centrum Współpracy i Dialogu UW

zapraszają na spotkanie pt.

MIASTOTWÓRCZA ROLA UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

Podczas spotkania wysłuchamy wystąpień: prof. Marcina Pałysa, JM Rektora UW, Rafała Trzaskowskiego, Prezydenta m. st. Warszawy oraz prezentacji architektów: Marleny Happach (Urząd m.st. Warszawy) i Michała Sikorskiego (UW) na temat miastotwórczego potencjału Uniwersytetu Warszawskiego.

Po części oficjalnej zapraszamy na poczęstunek.

 

9 grudnia 2019 r., godz. 12:00

Ogród Botaniczny UW, Al. Ujazdowskie 4 w Warszawie

Prosimy o potwierdzenie przybycia:

joanna.wielowieyska@inkubator.uw.edu.pl, tel. 22 55 20 055

 

Informujemy, że Ogród Botaniczny UW nie dysponuje miejscami parkingowymi dla gości.