Porozumienie dotyczące energetyki jądrowej

W dniu 25 marca br. na Uniwersytecie Warszawskim gościli przedstawiciele uczelni koreańskich – KEPCO International Nuclear Graduate School (KINGS), Pusan National University (PNU) oraz Korea Nuclear Association for International Cooperation (KNA).

Z ramienia Wydziału Chemii w tym wydarzeniu uczestniczyli prof. dr hab. Beata Krasnodębska-Ostręga, prodziekan ds. studenckich oraz dr hab. Maciej Chotkowski, koordynator kierunku Chemia Jądrowa i Radiofarmaceutyki.

Podpisane memorandum dotyczyło wspólnego programu edukacyjnego w obszarze energetyki jądrowej. Otwiera to możliwość kształcenia naszych studentów w zakresie chemii i fizyki jądrowej przez specjalistów ze strony koreańskiej.