Strona archiwalna. Zapraszamy do aktualnego serwisu > link

Pawilon Welcome Point ponownie otwarty

Punkt informacyjny dla studentów, doktorantów i pracowników zagranicznych jest już otwarty. Pawilon Welcome Point znajduje się na Małym Dziedzińcu przy Krakowskim Przedmieściu i będzie działał do 14 października.

Welcome Point to punkt informacyjny, w którym zagraniczni studenci i pracownicy mogą uzyskać pomoc i informacje dotyczące pobytu na Uniwersytecie Warszawskim. Chociaż biura Welcome Point działają przez cały rok zarówno na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu, jak i na Ochocie, to na początku każdego nowego roku akademickiego WP zmienia swoją lokalizację na tymczasową i na Małym Dziedzińcu przy Krakowskim Przedmieściu otwiera się dodatkowy punkt po to, żeby pomóc jeszcze większej liczbie studentów z zagranicy. Pawilon Welcome Point będzie otwarty od 19 września do 14 października, w godzinach od 9.00 do 16.30.

Wizyta w punkcie nie wymaga wcześniejszego umówienia, ponieważ działa on na zasadzie drop-in, co znaczy, że można przyjść i otrzymać informacje w dowolnej chwili. Jak co roku pracowniczki Welcome Point są wspierane przez polskich i zagranicznych studentów UW.

– Swoją działalność nasze biuro zaczęło w 2017 roku i w tym roku skończy pięć lat. Od tej pory udało się nam otworzyć nie tylko stały punkt na Kampusie Głównym, ale także na Ochocie – w październiku 2020 w budynku CeNT – oraz we wrześniu 2021 filię na Wydziale Nauk Ekonomicznych – mówi Katarzyna Basisty, koordynatorka Welcome Point. – Przeszkolony pawilon Welcome Point stanął na dziedzińcu już po raz szósty – dodaje.

Welcome Point ściśle współpracuje z wieloma jednostkami uczelnianymi, w tym Biurem Rekrutacji UW, Biurem Współpracy z Zagranicą UW oraz Biurem ds. Obsługi Kształcenia UW, dlatego odwiedzający punkt mogą uzyskać informacje w takich kwestiach jak legalizacja pobytu, czy opieka zdrowotna, a także w sprawach studenckich dotyczących: zapisów na kursy, założenia konta e-mail, uzyskania elektronicznej legitymacji studenckiej, zapisania się na kurs języka polskiego czy też rejestracji na zajęcia.

 

Źródło: www.uw.edu.pl


Data publikacji: 20 września 2022

Data ostatniej modyfikacji: 20 września 2022