Rektor UW w sprawie Wydziału Medycznego

Oświadczenie prof. Alojzego Z. Nowaka, rektora UW, w sprawie powołania Wydziału Medycznego na Uniwersytecie Warszawskim.

Szanowni Państwo, Moi Drodzy,

wczoraj po uzyskaniu pozytywnej opinii Senatu UW, poprzedzonej wcześniejszą dyskusją oraz kilkunastomiesięcznymi przygotowaniami, w tym rozmowami ze środowiskiem akademickim UW, z przedstawicielami Rządu, poszczególnych Ministerstw oraz z licznymi ekspertami i przedstawicielami uniwersytetów medycznych, szpitali i klinik, powołałem na UW Wydział Medyczny.

Z jednej strony jest to powrót do tradycji – Wydział Lekarski był jednym z pierwszych wydziałów UW, a z drugiej – co ważniejsze – spełnieniem marzeń wielu z nas dotyczących możliwości wykorzystania potencjału naukowego UW dla potrzeb medycznych.

Powstanie Wydziału Medycznego umożliwi także większą symbiozę nauki i medycyny, co przyczyni się do pełniejszej realizacji społecznej misji Uniwersytetu Warszawskiego. Wydział Medyczny da także szansę zdobycia jeszcze wyższej pozycji w rankingach międzynarodowych oraz w pozyskiwaniu dodatkowych źródeł finansowania tak potrzebnych dla rozwoju badań naukowych.

Jednocześnie wierzę, że nowo powstały Wydział jeszcze bardziej nas wzmocni merytorycznie i przyczyni się do jeszcze większej integracji naszego środowiska.

Dziękuję Państwu wszystkim. I każdemu z osobna za wszelkie wsparcie przy tworzeniu Wydziału Medycznego UW.

Życząc Państwu dobrych wakacji, pozostaję z wyrazami szacunku i z serdecznościami
Alojzy Z. Nowak,
Rektor UW

 

Źródło: www.uw.edu.pl


Data publikacji: 30 czerwca 2022

Data ostatniej modyfikacji: 15 lipca 2022