Bezpłatne dzienne studia podyplomowe dla nauczycieli w Szkole Edukacji PAFW i UW – rekrutacja 2022/2023

Aby zmieniać edukację, potrzeba nie tylko odwagi, ale też twardych kompetencji. Szkoła Edukacji PAFW i UW po raz siódmy otwiera nabór do programu stypendialnego dla osób, które chcą zostać nauczycielami języka polskiego, matematyki, historii i WOS oraz biologii z przyrodą.

Bezpłatne dzienne studia podyplomowe w Szkole Edukacji Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego trwają 10 miesięcy – od sierpnia do czerwca. Przez ten czas studenci nie tylko biorą udział w zajęciach akademickich, ale też codziennie odbywają praktyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. „Tym, co nas wyróżnia  jest właśnie nasz program praktyk. Jest ich aż 250 godzin – ponad dwa razy więcej, niż wymagane w przepisach minimum. Dzięki temu nasi absolwenci rozpoczynając pracę, są naprawdę świetnie przygotowani na wszelkie wyzwania pedagogiczne” – podkreśla dyrektor Szkoły Edukacji, prof. Jolanta Sujecka-Zając.

Jak wyglądają studia w Szkole Edukacji i kto może na nie aplikować?

Nauka w Szkole Edukacji ma nietypowy charakter: są to studia podyplomowe, a zarazem dzienne. Program opiera się na metodach stosowanych w najlepszych centrach kształcenia nauczycieli na świecie. Instytucją partnerską jest Teachers College Columbia University w Nowym Jorku.

Realizowane są 4 ścieżki nauczycielskie: język polski, matematyka, historia i WOS oraz biologia z przyrodą. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Przed południem studenci biorą udział w praktykach w szkołach, natomiast po południu w zajęciach prowadzonych przez kadrę w siedzibie Szkoły Edukacji na Kampusie Ochota UW. Każdy student i studentka ma osobistego tutora, z którym pracuje nad nauczycielskim rozwojem.

Na studia mogą aplikować magistrowie i studenci ostatniego roku filologii polskiej, historii, matematyki, biologii oraz kierunków pokrewnych do matematyki i biologii. Szczegóły dotyczące naboru znajdują się TUTAJ.

Program stypendialny i darmowy akademik dla studentów

Tym, co jeszcze wyróżnia Szkołę Edukacji, jest niezwykle bogaty program stypendialny, ufundowany dzięki Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Kandydaci mogą się ubiegać o wsparcie finansowe w wysokości 2.000 zł miesięcznie. W bieżącym roku akademickim otrzymuje je aż 95% wszystkich studentów. Dodatkowo osobom spoza Warszawy przysługuje bezpłatny pokój w akademiku.

„Szukamy prawdziwych pasjonatów, którzy mają odwagę zmieniać edukację na lepsze. My zadbamy o to, aby oprócz tej pasji, przyszli nauczyciele mieli także mocne kompetencje dydaktyczne i szeroki wachlarz narzędzi edukacyjnych.” – dodaje prof. Sujecka-Zając.

Rekrutacja na rok 2022/2023 potrwa do 30 czerwca. Im szybciej wysłane zgłoszenie, tym większe szanse na zagwarantowanie sobie stypendium i miejsca w akademiku.

Więcej informacji:

Szkoła Edukacji PAFW i UW
+48 797 649 868
kontakt@szkolaedukacji.pl
www.szkolaedukacji.pl

 


Data publikacji: 12 maja 2022

Data ostatniej modyfikacji: 12 maja 2022