BUW zamknięty dla czytelników

W związku z rządowym rozporządzeniem z 6 listopada wprowadzone zostało ograniczenie prowadzenia działalności przez biblioteki publiczne i naukowe. Do 29 listopada Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie będzie zamknięta dla czytelników.

Osoby, które mają wypożyczone książki w Bibliotece Uniwersyteckiej mogą zwrócić je później, bez dodatkowych opłat. Daty zwrotu wypożyczonych książek, czytników elektronicznych i kluczyków do kabin pracy indywidualnej zostały przesunięte na 15 grudnia. Od 7 do 29 listopada opłaty za książki przetrzymywane nie będą naliczane.

Książki z BUW, które czytelnicy zamówili przed 7 listopada i rezerwacje gotowe do odbioru będą czekały na odbiór do 4 grudnia.

Do 29 listopada została wyłączona możliwość zamawiania książek z BUW i kluczyków do kabin pracy indywidualnej, jednak nadal można je rezerwować.

Studenci, doktoranci i pracownicy UW mogą składać zamówienia na bezpłatne skanowanie wszystkich materiałów zgromadzonych w BUW, z wyjątkiem nienaukowych czasopism bieżących. Warunkiem realizacji usługi jest posiadanie aktywnego konta bibliotecznego, a także brak przetrzymanych książek i nieuregulowanych opłat naliczonych przez BUW.
Więcej informacji znajduje się na stronie BUW >>

Cały czas można korzystać z zasobów elektronicznych UW i BUW – czasopism, książek i baz. Studenci i pracownicy UW mają pełny dostęp zdalny do wszystkich kolekcji. Wystarczy zalogować się za pomocą karty bibliotecznej.
Więcej informacji o zasobach online >>

Wszystkie informacje o usługach BUW świadczonych zdalnie dostępne są na stronie: www.buw.uw.edu.pl oraz profilu BUW na Fecebooku.

 

Źródło: www.uw.edu.pl


Data publikacji: 10 listopada 2020

Data ostatniej modyfikacji: 10 listopada 2020